Hledání letů

Typ návratu

Levné letenky se společností Skyscanner

Historie Aegean Airlines sahá k roku 1992, kdy vznikly jako první soukromý letecký přepravce v Řecku - pod názvem Aegean Aviation. Roku 1999 byly ustaveny regulérní aerolinky, zatím s vnitrostátními lety po Řecku a jeho ostrovech. O dva roky později už společnost zamířila i do zahraničí. Roku 2013 odkoupila společnost Olympic Air. Nyní mají Aegean Airlines 30 Airbusů. V roce 2014 si společnost vytkla za cíl létat do 87 destinací ve 32 zemích světa, z toho do 33 destinací v tuzemsku. V roce 2014 získaly Aegean Airlines ocenění Air Transport News "Regionální aerolinky roku".  Aerolinky jsou známé podporou řeckých studentů - v roce 2010 zprostředkovaly deseti tisícům studentů návštěvu nového muzeum Akropolis a v roce 2014 podpořila lety 500 studentů z jejich domovů do míst jejich studií.

Proč letět s British Airlines

Odbavení

Kromě standardního odbavení na letišti nabízejí Aegean Airlines také možnost využít webové odbavení, které je k dispozici od 48 hodin do 30 minut před plánovaným odletem. Stačí si pak přes počítač vytisknout palubní vstupenku a předložit jí na kontrolních bodech letiště. Podobně a se stejným časovým předstihem funguje také odbavení prostřednictvím chytrých mobilů. Palubní vstupenku ve formě čárového kódu pak stačí povqřeným pracovníkům na letišti ukázat na svém mobilu. Další variantou jsou check-in kiosky, které jsou v provozu od 24 hodin do 30 minut před plánovaným odletem. U Aegean Airlines také nechybí služba pro odbavení pasažérů se speciálními potřebami, například těch handicapovaných.

Zavazadla

Ekonomická třída je u Aegean Airlines dělena do kategorií Flex a GoLight. V té první lze zdarma převážet zavazadlo o maximální váze 23 kilogramů, klientovi využívajícímu Byznys třídu jsou dovolena dvě zavazadla, každé do 32 kilogramů. Pasažéři třídy GoLight platí už za první zavazadlo – u vnitrostátních letů 20 liber nebo 25 euro, u krátkých mezinárodních 28 liber, respektive 35 euro a u dlouhých mezinárodních 36 liber nebo 45 euro. Ceny se týkají plateb přímo na letišti, platby předem vyjdou asi o 40 procent levněji. Stejné položky se týkají dalších zavazadel a nadměrných rozměrů a nemění se dle třídy, a opět je rozdíl mezi letištěm a platbou předem.

Sedadla

Při on-line odbavení prostřednictvím počítače či chytrého mobilu si můžete také zarezervovat vámi vybraná sedadla v letadle.

Poplatky

Při převážení nadlimitních zavazadel (21 ž 32 kilogramů) se v ekonomické třídě platí 32 liber, respektive 40 euro. Členové Miles+Bonus Gold programu mají zdarma i další zavazadlo.