Hledání letů

Typ návratu

Levné letenky se společností Skyscanner

Iberia je největší španělská letecká společnost. Létá do více než sta destinací ve čtyřiceti zemích světa. Do dalších devadesátí létá s dalšími společnostmi. Společnost provozuje přes sedmdesát letadel výrobce Airbus s průměrným stářím letadla pod devět let. Tato moderní a udržovaná flotila zaručuje komfortní a bezpečnou dopravu. Všechna letadla společnosti Iberia jsou rozdělena do dvou částí – Economy Class a Business Class. V závislosti na délce letu se můžete setkat se třemi různými Business třídami. Iberia také podporuje službu e-ticket a doporučuje tisknout palubní lístky předem, čímž se zjednodušuje a zrychluje provoz na letišti.

Proč letět s Iberia

Odbavení

Pokud si chcete ušetřit čas na letišti, můžete. Stačí si letenku rezervovat online z pohodlí domova nebo s vaším chytrým telefonem. Palubní lístek pro svůj let můžete obdržet s předstihem jedné hodiny až celého dne před odletem vašeho letadla. Lístek pak stačí vytisknout jako PDF dokument, nebo použít jeho elektronickou variantu na mobilním telefonu. Odbavit se pak můžete nechat automaticky, pokud letiště disponuje příslušným skenovacím zařízením. Využít také můžete samoobslužných elektronických kiosků, kde si můžete i vybrat sedadlo v letadle, pokud jste tak neučinili dříve. Tady také můžete použít klasický palubní lístek, pokud skenovací zařízení nebylo schopno přečíst jeho elektronickou variantu správně.

Zavazadla

Sebou si můžete vzít jedno příruční zavazadlo o velikosti 56x45x25 cm. Pokud cestujete třídou Business Plus, můžete si vzít zavazadla dvě. Velikostní omezení je uvedeno z toho důvodu, aby se zavazadla jednoduše vlezla do úložných prostor pod a nad sedadly. Vetší zavazadla budou standardně odbavena. V případě zavazadel k odbavení platí následující pravidla: pro každé zavazadlo je váhový limit 23 kg a velikost omezena na maximálně 158 cm (VxŠxD). Za vyšší váhu zavazadla je možno si připlatit až do váhy 32 kg. Pokud cestujete vyšší třídou, můžete si vzít i větší počet zavazadel bez příplatku.

Sedadla

Při koupi letenky, nebo i později skrze službu Booking Management, si můžete zarezervovat vámi vybrané sedadlo, a to s předstihem a za nižší cenu, než na letišti. Můžete si tak zlepšit pohodlí nebo cestovat se svou rodinou a známými pohromadě. Cestovat můžete i se svými mazlíčky, přečtěte si ale všechna důležitá upozornění a pravidla.

Poplatky

Platit můžete kreditní kartou, ať už je to Visa, MasterCard anebo American Express. Poplatek za platbu činí 7.50 euro. Za odbavená zavazadla se platí poplatek 15 euro online a 30 euro na letišti. Pokud máte zavazadlo navíc, poplatek činí zhruba 50 až 60 euro.