Hledání letů

Typ návratu

Levné letenky se společností Skyscanner

Největší polská letecká společnost se specializuje zejména na lety v rámci Evropy, USA a Kanady, ale najdete zde spoje i do několika oblíbených asijských a afrických měst, jako jsou třeba Káhira, Jerevan, Tel Aviv nebo Peking.  Největší výběr destinací je přirozeně z Varšavy. Pro české zákazníky je aerolinka atraktivní blízkostí svých hlavních dopravních uzlů a nízkými cenami. Jako u každé velké společnosti můžete očekávat občerstvení na palubě v ceně letenky nebo výběr z třídy Economy a Business.
 

Proč letět se společností LOT

Odbavení

Od 24 hodin do 2 hodin před odletem je možné provést odbavení online. Palubní vstupenku si pak můžete vytisknout, nebo nechat zaslat na své mobilní zařízení. V tom případě se na něm musíte připojit na internet, lístek si stáhnout a na své zařízení ho uložit. Odbavení na telefonu je možné, pouze pokud cestujete jinam než do USA nebo do Kanady, a to nejpozději do 1 hodiny před odletem. Třetí možností je tzv. Self Check-in, kdy se odbavíte sami přímo na letišti u samoobslužných automatů. Budete potřebovat celá jména cestujících a rezervační kód.

Zavazadla

Příruční zavazadlo je ve třídě Economy limitováno na maximální hmotnost 8 kg. Maximální rozměry příručního zavazadla jsou 55 cm x 40 cm x 23 cm. Krom něj je možné vzít s sebou na palubu také kabelku, nebo laptop, nebo skládací kočárek. Odbavené zavazadlo je již v třídě Economy samozřejmostí v ceně letenky, a to až do hmotnosti 23 kg. Součet rozměrů nesmí přesáhnout 158 cm. Čím luxusnější třída, tím uvolněnější podmínky. Děti do 2 let, i ty, které nemají vlastní sedadlo, mají nárok na vlastní odbavené zavazadlo do 23 kg.

Sedadla

Ve třídě Economy je nutné si za výběr sedadla připlatit minimálně 20 PLN (asi 150 CZK) pro lety kratší než 2 hodiny, 30 PLN u letů delších než 2 hodiny a 60 PLN u letů do Pekingu, New Yorku, Toronta a Chicaga. V lepších třídách je tato služba zahrnuta v ceně letenky. Sedadlo je možné zamluvit až do 24 hodin před odletem.

Poplatky

Na změnu nebo zrušení letu se vztahuje administrační poplatek, který může být až 450 PLN (asi 3 000 CZK). Samostatně cestující děti do 12 let musí být pod dozorem člena posádky a tato služba je placená (60 až 330 PLN v závislosti na délce letu). Na palubu si můžete za poplatek vzít psa, kočku nebo fretku, ovšem do maximální váhy 8 kg včetně přepravky. Vodicí psi jsou přepravováni zdarma.