Hledání letů

Typ návratu

Levné letenky se společností Skyscanner

Norwegian Air Shuttle ASA je třetí největší evropská nízkonákladová a druhá největší skandinávská letecká společnost. Nabízí levné lety z a do Skandinávie spolu s komfortem umožněným moderními letadly a také frekventované lety do rušných destinací, jako je například Londýn. Létá také do turisticky atraktivních oblastí ve Středomoří a na Kanárských ostrovech. V roce 2013 jejich flotila čítala 78 Boeingů typu 737 a přepravili 20 miliónů pasažérů.
 

Proč letět s Norwegian

Odbavení

Norwegian nabízí rezervace letenek na svých webových stránkách. Online služba vás po vyhledání vhodného letu vyzve k přihlášení, anebo vytvoření vlastního profilu. Možností jsou také samoodbavovací kiosky na letištích anebo si můžete koupit letenku přímo na některém ze skandinávských letišť, a to v případě, že máte jen příruční zavazadlo. Odbavit se můžete nechat 30 minut před odletem v případě letů v EU anebo až hodinu před odletem v případě cestování mimo EU.

Zavazadla

Za příplatek 17 eur, anebo při koupi Flex letenky máte možnost si vzít kromě příručního zavazadla i jedno navíc. Navíc můžete mít až 2 zavazadla, každé do váhy 20 kilogramů. Platí se za nadměrnou váhu (za každý kilogram) až do váhy 32 kilogramů a také za každý zvláštní předmět, který máte mimo tato zavazadla. Maximální velikost zavazadla je určena mírou 250x79x112 cm (dxvxš). U příručního zavazadla je váhový limit 10 kilogramů.

Sedadla

Při koupi Flex letenky nebo při příplatku 17 eur u levnější letenky si můžete rezervovat sedadlo dle svých preferencí.

Poplatky

Poplatky za odbavená zavazadla se liší podle vzdálenost, kterou cestujete. U přímých letů můžou být okolo 350 Kč. U delších letů a například s přestupem se poplatek může vyšplhat až na cca 1800 Kč. Při změně letenky se účtuje cca 1200 Kč u kratších letů. Při cestování do USA a Thajska je tento poplatek navýšen na cca 2500 Kč. Za rezervaci platební kartou se účtuje zhruba 140 Kč.