Hledání letů

Typ návratu

Levné letenky se společností Skyscanner

Aerolinie Qantas, přezdívané „Letající klokan“, jsou přední australskou leteckou společností s téměř stoletou tradicí, což z ní činí druhou nejstarší na světě. Vedle domácích australských letišť mají silné zastoupení v Dubai, s tamními aeroliniemi mají také partnerský program. Flotila společnosti čítá přes 130 moderních dopravních letadel, které jsou neustále modernizovány. Ve skupině Qantas obsluhují linky mezi 65 domácími a 27 světovými destinacemi ve 14 zemích na šesti kontinentech. Svou péčí o zákazníky, perfektní stav letadel a bezpečnost si vysloužily skvělou pověst mezi největšími světovými dopravci.
 

Proč letět s Qantas

Odbavení

S Qantas Airways můžete využít několikero druhů odbavení. Letenku si můžete pohodlně zarezervovat na webu společnosti a zároveň se i odbavit. Stačí si pak jen vytisknout palubní lístek a s ním se dostavit k přepážce na letišti. Pokud cestujete mezi destinacemi v Austrálii, můžete využít i odbavení s pomocí svého mobilního telefonu. Online odbavení můžete využít 24 hodin až hodinu před odletem vašeho letadla. Pokud cestujete se zavazadly k odbavení, dostavte se na letiště nejpozději půl hodiny před odletem v případě vnitrostátních letů a 90 minut v případě mezinárodních letů. Na letišti také můžete využít odbavovací kiosky, pokud letíte z letiště Sydney do vybraných destinací.

Zavazadla

Příruční zavazadla na mezinárodních spojích jsou omezena na jeden kus, rozměry až 185 centimetrů (VxŠxD) a váhou 7 kilogramů. U vyšších tříd jsou to zavazadla dvě. Limity na zavazadla k odbavení jsou následující: pro mezinárodní lety mimo Severní a Jižní Ameriku je váhový limit 30 kilogramů, u vyšších tříd až 50 kilogramů. Celkové rozměry zavazadla nesmí překročit 158 centimetrů. Pokud letíte do Severní či Jižní Ameriky, váhový limit činí 23 kilogramů a 32 kilogramů u vyšších tříd. Děti mohou mít jedno zavazadlo o váze až 10 kilogramů. S určitými zákaznickými výhodami se tyto limity zvyšují. Při překročení limitů je nutno zaplatit poplatek za nadváhu a/nebo za nadměrnost.

Sedadla

Pokud vyžadujete více komfortu a více místa pro nohy, můžete si za poplatek 60 USD rezervovat zvláštní sedadlo. Jiná sedadla dle vlastní preference si můžete rezervovat při online rezervaci za poplatek 25 USD.

Poplatky

Za platbu kreditní kartou je účtován poplatek 30 australských dolarů. Za rezervaci letenky je účtován poplatek 60 australských dolarů (oboje platí pro mezinárodní lety, u vnitrostátních letů v Austrálii jsou tyto poplatky nižší).