Hledání letů

Typ návratu

Levné letenky se společností Skyscanner

Swiss International Air Lines (známá také pod zkráceným Swiss) jsou přední švýcarské aerolinky. Zajišťují pravidelné lety do celkem 104 destinací v 48 zemích Evropy, Severní a Jižní Ameriky, Afriky a Asie. Jejích 91 strojů přepraví 16 milionů cestujících ročně. Společnost byla založena v roce 2001 poté, co zbankrotovaly švýcarské národní aerolinky Swissair. O pět let později Swiss vstoupily do uskupení Star Alliance a zároveň převzaly od německé Lufthansy věrnostní program Miles and More. O rok později pak Lufthansa převzala kontrolu nad celými Swiss International Air Lines, takže se staly její dceřinou společností. Hlavní základna Swiss International Air Lines se nachází na mezinárodním letišti v Curychu a své další základny má umístěné na letištích v Ženevě a Basileji. Roku 2012 společnost získala světové ocenění za nejlepší catering ve třídě Business.

Proč letět se Swiss

Odbavení

Kromě běžného odbavení na letišti nabízí Swiss i „pohodové“ odbavení den předem, a to u všech letů startujících ze Švýcarska, Rakouska a také z letišť v Berlíně, Frankfurtu nad Mohanem a Mnichově. Cestující se také mohou odbavit on-line, a to 23 hodin až hodinu před odletem, přičemž si mohou vybrat sedadlo. Palubní vstupenku si následně mohou vytisknout anebo poslat do chytrého telefonu, kde poslouží jako mobilní letenka. Swiss myslí i na pasažéry na vozíku nebo na cestující s poruchami zraku a sluchu - ti by své speciální požadavky měli sdělit nejméně hodinu a půl před odletem.

Zavazadla

Pro bezplatně přepravovaná zavazadla platí níže uvedená omezení. Zákazník cestující běžnou ekonomickou třídou může převážet zdarma jedno zavazadlo o maximální váze 23 kilogramů, klientovi využívajícímu služeb byznys třídy jsou dovolena celkem dvě zavazadla, a to každé o váze 32 kilogramů. Kdo letí třídou „Swiss First“, může převážet až tři zavazadla, každé po 32 kilogramech. Příruční zavazadla braná na palubu letadla jsou pak omezena velikostí 55 krát 40 krát 23 centimetrů a váhou osm kilogramů – v ekonomické třídě je povoleno nejvýše jedno takové zavazadlo, v ostatních dvou zmíněných třídách dvě.

Sedadla

Za rezervaci běžného sedadla v letadle se u společnosti Swiss platí 9 švýcarských franků pro vnitroevropské lety, respektive 29 pro interkontinentální. V preferované zóně hned vedle byznys třídy vyjde rezervace na 19, potažmo 49 švýcarských franků. Za sedadla s větším prostorem na nohy je třeba zaplatit 35 franků (u vnitroevropských letů) nebo 99 franků (v letech na jiný kontinent).

Poplatky

Za překročení rozměrů zavazadla (55 x 40 x 23 centimetrů) se v ekonomické třídě u vnitroevropských letů platí poplatek 100 euro, u mezikontinentálních 200. U překročení váhy zákazník zaplatí 50 euro uvnitř Evropy a sto euro u jiného kontinentu. Při překročení rozměrů i váhy se oba poplatky sčítají. U byznys třídy a třídy Swiss First jde o 50 euro navíc (Evropa) a 200 euro (svět).