Hledání letů

Typ návratu

Levné letenky se společností Skyscanner

Turecké aerolinie jsou předním leteckým dopravcem Turecka. Mají dlouhou historii a nabízejí kvalitní leteckou dopravu do více než 240 destinací po celém světě s jejich parkem více než 240 moderních letadel typu Airbus a Boeing. Co do počtu destinací jsou čtvrtými největšími aeroliniemi na světě. Třikrát po sobě obdržely ceny Skytrax pro nejlepší evropské aerolinie, a to v roce 2011, 2012 a 2013.

Proč letět s Turkish Airlines

Odbavení

Odbavit se můžete nechat u přepážky a to nejpozději do dvou hodin před odletem mezinárodního spoje a do hodiny před odletem spoje vnitrostátního. Přepážky pak bývají uzavřeny 60 minut před časem odletu mezinárodního spoje a 45 minut před odletem vnitrostátního spoje. Ujistěte se, že vždy máte palubní lístek a že jste odevzdali zavazadla k odbavení před uzavřením přepážky. Odbavit se také můžete nechat on-line, pokud máte rezervovanou letenku. Odbavovací proces v tomto případě začíná 24 hodin a končí 90 minut před odletem vašeho spoje. Podrobný popis nutných kroků k online odbavení naleznete na stránkách Turkish Airline. K dispozici je také osobní odbavení u automatického kiosku. V případě automatického a on-line odbavení je nutné nechat zavazadla odbavit na letišti.

Zavazadla

Povolená váha zavazadel je 20 kg, 30 kg v případě, že cestujete business třídou. U dětí je to v rámci vnitrostátních letů vždy 10 kg. Počet zavazadel je neomezen, jejich váha je započítávána do celku. Pokud vaše cesta zahrnuje i jinou leteckou společnost, používá se pravidlo nejdůležitějšího dopravce (zpravidla podle vzdálenosti). Maximální povolená váha je vždy uvedena na vaší letence. Sebou si můžete ponechat jedno příruční zavazadlo o váze 8 kg. Pokud cestujete business třídou, pak můžete mít zavazadla dvě, každé o váze až 8 kg. Pouzdra na oblek se považují za příruční zavazadlo. Osobní předměty jsou předměty, které si můžete vzít sebou bez poplatku, jako jsou pěněženky, fotoapárty, příruční dětské sedačky, tablety a laptopy a deštníky (s tupým koncem).

Sedadla

Sedadlo si můžete vybrat bez poplatku do sta dní před časem odletu. V případě změny letu, nebo letadla budete upozorněni předem a sedadlo vám bude změněno na podobné dle vašeho výběru.

Poplatky

Turkish Airlines si účtuje 10 eur za nákup letenky skrze Turkish Airlines Call Centrum, nebo při nákupu na jejich webových stránkách, a to v případě odletu z České republiky. U jiných zemí to může být 15 eur či zdarma. Bližší informace jsou k dispozici na stránkách aerolinií.