Hledání letů

Typ návratu

Levné letenky do : Argentina

Argentina

 

Od mohutných vodopádů Iguazú na subtropickém severu, až po ledovcové jazyky Perito Moreno na dalekém jihu, které praskají s ohlušující silou, je Argentina nekonečnou zemí přírodních divů. Tato země se může chlubit jedněmi z nejvyšších horských vrcholů Andského pohoří. Navíc je domovem bohatých mokřad překypujících zvířenou a divokou florou, které odolají srovnání se známým brazilským Pantanalem. Horská pásma v pastelových barvách, pouště poseté osamělými kaktusy, masivní ledovcová pole a suché stepi nekonečné Patagonie, chladné Valdivianské mechové lesy, Andské solné pláně, překrásný jezerní region, hejna tučňáků a plameňáků, kapybary a další podivuhodná zvěř a mnohem více má Argentina. Vidět cokoli z tohoto je ohromujícím zážitkem pro každého cestovatele s kouskem dobrodruha v srdci.

 

Argentina má atmosféru nezměrnosti a neproniknutelnosti. Její obdivuhodná krajina se táhne od vodopádů severu, který pomalu přechází v nekonečné stálezelené lesy. Přechází v ploché a široké pampy, které jsou na jedné straně ohraničené zubatým pohořím And a na druhé straně Atlantikem. Na samé špici jsou už jen ledovce, malebná jezera a chladné ostrovy dalekého jihu. Největším problémem při cestování po Argentině, který budete mít, je jak nacpat všechno do jednoho výletu. Milovníci městského prostředí si užijí rytmus Buenos Aires, kde místní temperamentní obyvatelé soupeří o vaši pozornost s architekturou ne nepodobnou Paříži. Kavárenská kultura pod otevřeným nebem zde přímo kvete a existuje vedle živé artové scény. Zamiřte do přístavní čtvrti La Boca, kde začal fenomén tango. Pestrobarevné budovy čtvrti byly přeměny na bohatá sídla ale místo si stále udržuje svůj genius loci.

 

V oblasti Mendoza a Salta můžete lyžovat na úpatí Aconcaguy, nejvyššího vrcholu Jižní Ameriky. Načež se můžete zastavit v místní vinárně a dát si k báječnému červenému výtečný (a masivní) steak. Oběma se Argentina může pyšnit a její lokální produkty mají vyhlášenou kvalitu. V období jižní zimy, tedy od června do října, je oblast úpatí hor u města San Carlos de Bariloche místem lyžařských resortů. V jiné části roku je tato překrásná jezerní krajina skvělá pro výlety po kopcích a horách. Kousek na východ v oblasti Ushuaia se na pobřeží můžete nechat fotit v doprovodu tučňáků a tuleňů. Pro dokonalý zážitek v divoké přírodě jeďte na jih, kam jen to půjde. Daleké končiny Patagonie, Tierra del Fuego – tedy Ohňová země, je úchvatnou bariérou hor, fjordů a ledovců, které střeží tento konec země.

 

S obrovským počtem rančů a chovaných kusů kravského dobytka a s argentinskou ikonou – gauchem, tedy kovbojem, Argentina je vyhraněně země hovězího. Toto národní jídlo se připravuje mnohými způsoby: plněné a grilované ve stylu matambre, rožněné na otevřeném ohni à la asado, nebo jako mleté, kořeněné a smažené empanadas. Argentinská kuchyně má jasné chuti středomoří díky španělské kolonizaci a početná imigrace z Itálie jí také dodala na osobitosti. Recepty jako fugazetta (cibulovo-sýrová pizza) a sladké yamy jsou jasné chuťovky románského vlivu, zatímco krémový karamel, dulce de leche a argentinské tiramisu jsou typickými příklady preferovaných sladkostí. 

více

Obrázky od Flickr/mazzaliarmadi