Hledání letů

Typ návratu

Levné letenky na letiště Burgas

Burgas

 

Burgas je druhým největším městem na černomořském pobřeží Bulharska. Ač Burgas se svými třemi sty tisíci obyvateli nedosahuje velikosti a důležitosti Varny, je překrásným turistickým resortem, který nabízí příjemné klima, vlny Černého moře, stará městečka a překrásnou okolní přírodu. Té zejména dominují tři Burgaská jezera, která stejně jako město leží u nejzápadnějšího výběžku moře v Burgaském zálivu. Burgas je také důležitým průmyslovým a obchodním centrem. Nachází se zde největší bulharský přístav a druhé nejrušnější letiště v zemi.

 

Burgas pro mnohé není více než zastávkou při cestování za historickými městy, nacházejícími se dále po pobřeží. Pokud se zde ale rozhodnete strávit nějaký čas, objevíte živé a upravené město s příjemným centrem, jehož část je vymezena jen pro pěší. U města najdete širokou a nepřelidněnou pláž, v jejímž oblouku je postaveno mnoho nových i luxusních hotelů. Ubytování ve své cenové relaci zde však najde každý. V okolí se nachází i mnoho kempů. 

 

Burgas jako město působí velice kompaktně a všechna podstatná místa, jako je vlakové a autobusové nádraží, najdete jen několik bloků od centra. Z něj také vede bulvár Aleko Bogoridi, který vede do krásného přímořského parku. Květinové zahrady, fontány a bysty význačných Bulharů vyplňují tuto pýchu Burgasu. Při velice příjemných procházkách si zde užijete kavárny i nádherné výhledy na moře z teras a schodišť, které vás dovedou přímo na pláž.

 

Ti kdo se zajímají o historii, vědu či místopis, mohou v Burgasu navštívit množství muzeí. Nachází se zde muzeum regionální historie i muzeum etnografie. Také je zde archeologické muzeum a muzeum věnující se přírodním vědám. Poblíž se také nachází místo, kde byla ve druhém století založená římská kolonie Develtum. A přímo v Burgasu můžete navštívit místo římských a středověkých lázní Aquae Calidae.

 

V okolí se nacházejí zmíněná historická města, jimiž jsou Nesebar a Sozopol. Nesebar má vyjímečně pěkné historické centrum se středověkými kostely, které je zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Obě dvě města nabízejí romantické uličky na pobřeží azurového moře, které vybízí ke koupání. Mezi oběma městy a Burgasem se také pochopitelně nalézá velké množství dalších rezortů. Zmínku si zaslouží i malé město Pomorie, které se nachází na severním konci Burgaského zálivu, a je to to pravé místo pro klidnou relaxaci a pohodu.

 

Ve městě snadno najdete množství restaurací, stánků s jídlem, kde dostanete pizzu, kebab i hotdog, kaváren, barů i klubů. Mnoho z nich se nachází právě v přímořském parku, zejména na jeho severní straně, ve čtvrti Kapanite. Burgas se také nachází v oblasti, kde se nalézá třetina bulharských vinic. Dlouhý a mírný podzim napomáhá zrání hroznů a proto se zde vyrábějí lahodná bílá vína, jako je Dimyat, Ryzlink, Muškát, Sauvignon Blanc a další. Místní vás také určitě pohostí oblíbenou pálenkou rakia.

více

Nejlevnější lety do Burgas z...

 Nejžádanější na Skyscanner...

Místo příletu

Místo odletu

od 5 698 zpáteční

 Nabídky Burgas

Hotely v Burgas

Pronájem aut v Burgas

Obrázky od Flickr/Evgeni Dinev