Hledání letů

Typ návratu

Levné letenky na letiště Bristol

Bristol

 

Bristol, metropole jihozápadní Anglie, vždy bylo po Londýnu jedno z nejdůležitějších a nejbohatších měst království. Historii královského města si drží přes osm set let. Dnešní populace bezmála půl milionu obyvatel z něj činí důležité regionální centrum nejen kultury, ale i obchodu a průmyslu, čemuž napomáhá i jeho poloha. Město leží v ústí řeky Avonu, na východě Bristolského zálivu. Námořní historie, georgiánská a viktoriánská architektura učinila město známým a vyhledávaným. Cider (kvašený jablečný mošt), pouliční umění, hudební scéna (zejména Trip Hop a Drum and Bass), každoroční setkání horkovzdušných balónů, okázalý přístup k životnímu prostředí a tradice civilního inženýrství, jehož památníkem je světoznámý most Brunela Cliftona, to vše dodává Bristolu na výjimečnosti a atraktivitě.

 

 V Bristolu se nachází mnoho památek a atrakcí, které nebude chtít minout. Ve starém městě, které je historickým jádrem Bristolu, se nachází mnoho historických budov a úzké dlážděné uličky dýchají půvabem staré Anglie. King Street, která se kdysi táhla až k přístavišti, je dnes centrem divadelního dění. Najdete zde divadlo Old Vic, hlavní divadlo Bristolu. Dlouhou tradici má také Llandoger Trow, hospoda, která zde stojí již od roku 1663. Povídá se, že za starých dob byla vlastněna piráty a Robert Louis Stevenson zde napsal svou proslulou knihu Ostrov pokladů. Projít se budete moci po Castle Park, otevřené prostranství sousedící s kostelem sv. Petra. Dříve zde místo něj stály domy se sítí uliček. Ty však podlehly bombardování a požáru za druhé světové války.

 

V přístavišti si nesmíte nechat ujít pohled na překrásnou a první parou poháněnou přepravní loď z poloviny devatenáctého století. Denně je otevřena všem zájemcům a fanouškům historie a zaoceánské plavby. Navštívit také můžete akvárium Blue Reef, které vás z chladných britských vod přenese do podvodních zahrad Středozemního moře a tropických lokalit. Množství zvěře také můžete spatřit v bristolské zoo.

 

Milovníci kultury mohou navštívit Bristol Museum and Art Gallery. Ve městě se také nachází množství divadel (přinejmenším pět), z nichž některé se pohybují v čele avantgardy, zatímco jiné se specializují na klasiku. Množství koncertních a klubových scén a klubů hostujících komiky také potěší. Ve městě se odehrávají i festivaly, jako Bristol Harbour Festival, St. Paul’s Carnival, Balloon Siesta a mnoho dalších, které zaručují, že se zde jistě nebudete nudit.

 

Doprava do Bristolu je snadná. Místní letiště je obsluhováno leteckými společnostmi Easy Jet a Ryanair. Tyto a další aerolinie spojují Bristol se zhruba osmdesáti destinacemi, mezi nimi například s Paříží, Berlínem, Římem i Prahou. Od roku 2015 zde má dvakrát týdně létat společnost Wizzair z Katovic. Londýn s Bristolem spojuje železnice i dálnice. Železniční stanice se nachází asi patnáct minut pěší chůze od centra města a dálnice M4 zkracuje dobu cestování do Londýna na dvě hodiny.

více

Nejlevnější lety do Bristol z...

 Nejžádanější na Skyscanner...

Místo příletu

Místo odletu

od 2 375 zpáteční

 Nabídky Bristol

Hotely v Bristol

Pronájem aut v Bristol

Obrázky od Flickr/mattbuck4950