Hledání letů

Typ návratu

Nejnizší ceny letenek do města Brusel

Brusel

 

Hlavní město Belgie a de facto hlavní město Evropské unie je jedním z „kulturních kotlů“ starého kontinentu. Stýká se zde mnoho národů, jazyků i historických paralel. Navzdory své bohaté historii, kultuře a dynamickému vývoji bývá neprávem redukován na město institucí, ministerstev a byrokratů. Avšak Brusel žije nejen mezinárodní politikou a je zde mnohé, co objevovat, a to i po letech zde strávených.

 

Brusel je město mnoha jazyků. Mezi obyvatelstvem města však převládá francouzština, respektive její belgický dialekt. Zhruba pětina obyvatel pak hovoří nizozemskou vlámštinou. Všechny cedule označující jména ulic jsou v těchto dvou jazycích. Angličtina se díky mnoha mezinárodním institucím sídlících v Bruselu stala velice běžnou a rozumí jí téměř každý, a i oznámení na nádražích a v hromadné dopravě bývá čím dál častěji kromě francouzštiny a vlámštiny uvedené i v angličtině a němčině.

 

Brusel nejsou jen světoznámé hranolky a pralinky. Brusel je město hudby, divadel a festivalů, pouličních představení, kaváren, krásné architektury a nádherných ulic a náměstí. Je to město galerií a muzeí. Naleznete zde jedny z nejkrásnějších příkladů secesní architektury a mnoho umění z doby fin de siécle. Scenérii dotváří mnoho monumentů. Jednou z nejoblíbenějších atrakcí je Atomium – symbol Bruselu a Belgie. Stojí na místě slavného Expa, kde kdysi zazářilo i tehdejší Československo. Centrum kulturního a uměleckého života je Bozar, neboli Palais des Beaux-Arts, slavná budova od mistra secesní architektury Victora Horty. Královské muzeum krásných umění a Magrittovo muzeum stojí v centru města na Place Royal (Koningsplein). Naleznete zde úžasné sbírky maleb Reného Magritta a dalších surrealistů.

 

Bruselská radnice, Hôtel de ville de Bruxelles, je dalším z úžasných monumentů tohoto krásného města. Stojí na slavném Grand Place (které je na seznamu UNESCO) a byla postavena již v patnáctém století.

 

Brusel je živý i po setmění, a to především hudbou. Výbornou akustiku má Ancienne Belgique, která je přední koncertní halou, kde uslyšíte především soudobou hudbu. The Music Village je komornější scénou sídlící v budově ze sedmnáctého století. Má v sobě šarm newyorského jazzového klubu a právě fanoušci jazzu si toto místo oblíbí především. Fuse, Nostalgia a Le You jsou jedny ze známějších nočních klubů, kde je živo vždy.

 

V Bruselu je mnoho míst, kde se můžete skvěle najíst. Tradiční jsou škeble, francouzské hranolky a samozřejmě čokoláda. Belgická kuchyně je však originální a stojí za to trochu zariskovat. Pochoutkou je například úhoř říční v zelené omáčce neboli anguilles au vert. Cenově dostupnou restaurací, nabízející místní pokrmy v příjemné atmosféře ozdobenou uměním 60. a 70. let je Si Bemol. Velmi oblíbenou je Aux Armes de Bruxelles na Rue des Bouchers. Honosnou je La Belle Maraîchère, která je vyhlášená pro své vždy čerstvé ryby a chutné rybí pokrmy.

více

Nejlevnější lety do Brusel z...

 Potřebujete alternativu poblíž?

 Nejžádanější na Skyscanner...

Místo příletu

Místo odletu

od 1 759 zpáteční

 Nabídky Brusel

Hotely v Brusel

Pronájem aut v Brusel

Obrázky od Flickr/Christian Stock