Hledání letů

Typ návratu

Levné letenky do Kanady

Kanada

 

Kanada je obrovská a různorodá země. Krajina se mění od venkova frankofonního Québecu, přes pláně amerických stepí a vrcholy Skalistých hor, přes nezměrné dálky kanadské tajgy, až po teplotní extrémy arktických ostrovů. Podobně různorodá je Kanada i kulturně a etnicky, zejména ve velkých městech. Přesto (anebo právě proto) je kanadská společnost známá svou tolerancí a vřelostí, dokonce i mírně stereotypizovanou slušností.

 

Kanada není jen oblíbenou destinací pro turisty a dobrodruhy všeho druhu, vyhledávajících bohatou historii a kulturu, či civilizací nepoznamenanou divočinu. Vzhledem ke kanadské vysoké životní úrovni, rozvinuté ekonomice, skvělému zdravotnímu a školskému systému a bezpečí ale láká i ty, jež hledají práci a nový život.

 

Kanadu tvoří několik podstatně se lišících regionů. Na východě leží pobřežní provincie, což je oblast s výrazným kulturním dědictvím západní Evropy. Přirozeným centrem je přístav Halifax v Novém Skotsku. Prostředí mořských ostrovů láká k procházkám po pobřeží a objevování místních městeček a měst. Jedním takovým je Saint John v Novém Brunšviku, nebo St. John's na Newfoundlandu – jedny z nejstarších Kanadských měst vůbec.

 

Provincie Québec je největší v Kanadě. Je zvláštní v tom, že nejpoužívanějším a zároveň i úředním jazykem je zde francouzština. Největšími městy jsou Montreal a Québec-City, které jsou finanční a kulturní centra. Mont-Tremblant je zase známé lyžařské středisko. Gatineau je zase zvláštní v tom, že ač se jedná o velké město, postrádá jeho nevýhody. Člověk zde vždy najde malebné tiché kouty. Oblíbené jsou také plavby po řece Svatého Vavřince, unikátní pro svou mořskou faunu. Québec vůbec oplývá přírodními parky. Vybrat si můžete od těch menších a snadno přístupných až po ty obrovské, zahrnující celé části divočiny.

 

V provincii Ontario, nejlidnatější a druhé největší provincii Kanady, najdete hlavní město Ottawu a největší kanadské město Toronto. Ontario je také nejnavštěvovanější provincií. Jistě také díky Niagarským vodopádům. Toronto nabízí vše, co si od velkého města můžete přát – galerie, divadla, kluby, obchodní centra, bohatou kulturní scénu a více. Majorita populace je anglofonní, přesto se ale můžete setkat s francouzsky mluvícími či indiány, mluvícími jazykem Cree.

 

Oblast prérií, přezdívaná obilnicí Kanady, odděluje východní provincie od Skalistých hor a Pacifického pobřeží. Dominuje jí širá, otevřená stepní krajina s občasnými kopci a jezery. Na severovýchodě sahá až ke studenému Hudsonovu zálivu. Město Edmonton nabízí úchvatné přírodní parky. V jednom z nich je divoká zvěř tak početná, že se mu vyrovná jen africká Serengeti. Edmontonu se také přezdívá festivalové město Kanady. To proto, že tamějších více než 30 každoročních festivalů navštíví přes půl milionu návštěvníků. Pro milovníky zimních i letních sportů je vhodné město Calgary, které je domovem Olympijských her roku 1988. V bývalém olympijském parku se denně trénuje a vypůjčit si můžete vybavení na jakékoliv sporty. Jeho poloha uprostřed krásné přírody a blízko hor vybízí k

výletům do okolí.

 

Britská Kanada je další ohromné a veliké místo. Velikostí čtyřikrát předčí Británii, ale žije zde jen desetina její populace. Je to velmi hornatý region, obývaný převážně na jihu a při pobřeží. Jako jiné oblasti i tahle část Kanady nabídne trochu od něčeho pro každého. Skvělé město Vancouver, tradičně stojící na předních příčkách nejlepších měst vhodné pro život, je plné zeleně a z parků ve středu města je to jen kousek k horským sjezdovkám. Pokud se budete chtít „nadýchat čerstvého vzduchu“ a alespoň na den vyjet z města z města, možností je nepřeberně. A kam? To je jen na vás. Množství ostrovů při pobřeží láká k romantickým plavbám a zmíněné hory nabízejí možnosti pro širokou škálu sportů.

více

Obrázky od flickr/afcone