Hledání letů

Typ návratu

Levné letenky do : Španělsko

Španělsko Exotická země Evropy plná přátelských obyvatel, pohodového životního stylu, lahodné kuchyně, překypující nočním životem a bohatá světoznámým folklórem a bujarými slavnostmi. Po Itálii se zde nachází největší počet památek zapsaných na seznamu UNESCO. Španělsko je Mekka pro milovníky klidu i temperamentních oslav, umění i historie a pro každého, kdo hledá životní inspiraci.

Španělsko je vhodná destinace k návštěvě po celý rok a k jakémukoliv druhu výletu. Se svou geografickou a kulturní diverzitou může být Španělsko překvapením pro toho, kdo očekává jen prosluněné pláže. Najdete zde vše od zelených luk, přes zasněžené vrcholky hor, až po mokřiny i pouště na jihovýchodě. Léta zde jsou samozřejmě subtropická, ale i v zimě jsou teploty o mnoho vyšší než u nás a navíc, například v proslavených památkách na jihu Španělska, jako jsou Alhambra v Granadě a La Gran Mezquita v Córdobě, potkáte mnohem méně turistů. Setkat se můžete s různorodou kulturou, neboť Španělsko historicky vzniklo spojením několika království a i dnes je tvořeno autonomními oblastmi. Katalánsko s centrem v Barceloně nebo Baskicko na severu jsou kulturně svébytné oblasti s vlastním jazykem a literaturou.

Do Španělska létá hodně leteckých společností a letenky se dají sehnat velice levně. Vlaková spojení přes Francii jsou dnes také velice komfortní a poměrně rychlá. Cestování po Španělsku je také velmi snadné. Usnadňují to početné a frekventované autobusové linky. Pokud hodláte navštívit co chvíli jiné město, vlastní či zapůjčené auto je také možností. Zpoplatněné dálnice nejsou překvapením. Pozor ale na nekompromisní výši pokut. Například za špatné parkování zaplatíte i 85 Euro, někdy více. Španělsko je také doslova rájem pro cyklisty. Každé trochu větší město má pro ně vyhrazené jízdní pruhy. Existuje zde velké množství značených cyklistických tras a z kola poznáte španělskou krajinu, prastaré olivové sady venkova i hory jako málokdy.

Španělské pláže vhodné pro dovolenou se nacházejí prakticky po celém jeho pobřeží. Například Costa Blanca je dvousetkilometrový pás bělostných pláží a pobřežních městeček. Pro podobně laděnou cestu se nabízí i Baleárské a Kanárské ostrovy - Gran Canaria, třetí největší ostrov je nazýván malým kontinentem, kvůli různorodé přírodě a klimatu. Netradiční exotiku můžete zažít i ve dvou španělských enklávách, ležících na africkém kontinentu v Maroku. Při tůrách je třeba brát ohled na to, že Španělsko je jednou z nejhornatějších zemí Evropy a pohoří se zde často táhnou od pobřeží k pobřeží. Míst nabádajících k vidění je mnoho. Madrid je pulzující hlavní město s množstvím skvělých muzeí, zajímavou architekturou, úžasným jídlem a nočním životem. Barcelona, druhé město Španělska, je zase známé modernistickými budovami, bohatým kulturním životem, nočními kluby a plážemi. V Cádizu, založeném již v antice Féničany, se odehrává slavný karneval s dlouhou tradicí. Jedny z nejkrásnějších budov a zahrad na světě, postavených Maury, zase můžete obdivovat v Córdobě a v Granadě.

Španělé jsou velmi náruživí, co se jejich kuchyně a dobrého vína týče. Španělská jídla mají tendenci být lehčí, s velkým výběrem druhů masa a ryb. Často se setkáte s tapas, který je něco mezi předkrmem a přílohou k pití k zakousnutí. Jeho druhů je nepočítaně, mohou být studené i pečené, převažovat v nich mohou olivy i jiná zelenina či maso a mořské plody. Jinou specialitou je studená zeleninová polévka Gazpacho, skvěle se hodící k osvěžení za horkých letních dnů.

více

Lety do Španělsko

Obrázky od archer10