Hledání letů

Typ návratu

Levné letenky na letiště Florencie

Florencie

 

Florencie je hlavním městem Toskánska a je považováno za kulturní, uměleckou a architektonickou perlu Itálie a celé Evropy. Právě zde se zrodila renesance a Florencie byla jedním z nejdůležitějších měst kontinentu. Umělci, řemeslníci i toskánská nobilita po sobě zanechali úchvatné dědictví, jímž je jedno z nejkrásnějších měst na světě.

 

Toskánsko a Florencie inspirovaly básníky a cestovatele po staletí svou unikátní atmosférou. Město leží na řece Arno, přes kterou se klenou krásné historické mosty. Řeka sama protéká krajinou zvlněnou mírnými kopečky, které jsou protkané cestami lemovanými piniemi a na jejich stráních se táhnou políčka a vinice, kam až oko dohlédne.

 

Samo město ihned uchvátí svým panoramatem, kterému dominuje dóm Santa Maria del Fiore, v němž se snoubí gotická katedrála toskánského typu s renesanční kupolí. Vedle šikmé věže v Pise a římského Kolosea je tou nejznámější památkou v Itálii. Na vrchol dómu můžete vyšplhat po téměř pěti stech schodech a užít se nádherný rozhled po celém městě. Hned vedle stojí Giottova věž, na jejíž vrchol se také můžete podívat. Jednu z věcí, která vás uhodí do očí, je unikátní most Ponte Vecchio, který je zastřešený a je na něm spousta kamenných krámků a obchodů. Dřívější řeznictví dnes však nahradily obchůdky s uměleckými předměty, šperky a suvenýry.

 

Přes most vede další unikum, jímž je Corridoio Vasariano. Jedná se o zastřešený koridor, který vede z paláce Vecchiů do paláce Pitti. Nechal si jej zbudovat vévoda Cosimo I de' Medici, aby se mohl pohybovat volně mezi paláci a zároveň si zajistit bezpečí. Od stejného architekta Vasariho pochází i budova dnešního muzea umění Galleria degli Uffizi. Chodba jím probíhá také a je v ní umístěna kolekce slavným autoportrétů. Úžasných muzeí a galerií je ve Florencii více. Bargello vlastní sbírku toho nejlepšího ze sochařství renesance a manýrismu. V Accademia di Belle Arti di Firenze zase najdete jednu z nejproslulejších soch na světě – Michelangelova Davida.

 

Procházet se náměstími, ulicemi a parky Florencie je radost. Mnoho paláců a honosných kaváren se nachází na Piazza della Repubblica. Známou kavárnou je Giubbe Rosse, kde se scházeli malíři, básníci a spisovatelé už před stoletím. Nedaleko se nachází náměstí Santa Roce, kterému dominuje stejnojmenná bazilika. Každý rok se zde hraje Calcio Fiorentino, historický předchůdce fotbalu. Překrásným parkem jsou zahrady Boboli u paláce Pitti, hlavního sídla toskánských vévodů. Zahrada byla vytvořena pro Cosimovu manželku Eleonoru v šestnáctém století. V krásné kompozici zahrad, hájů a promenád se nachází mnoho soch a sousoší. Některé z nich pocházejí ze starověku.

 

Cestování do Florencie je snadné díky mezinárodnímu letišti Ameriga Vespucciho a rychlovlakům, spojujícím Florencii s dalšími italskými městy. Do Florencie vedou i kvalitní dálnice, takže cestování vlastním autem je takřka bezproblémové. Ve vlastní Florencii si můžete půjčit kolo a městem projíždí také tramvaj. Hotelů a hostelů všech cenových kategorií lze najít velký počet a k dispozici je i veliký kemp nedaleko Piazza Michelangelo. Obvykle je ale plný.

 

Ve Florencii, městě plném památek a překrásných ulic i zákoutí můžete strávit dny i týdny v naprosté pohodě. Turisty zde potkáte po celý rok. Postávají v hloučcích před florentským dómem za jakéhokoli počasí. Návštěva Itálie by samozřejmě nebyla úplná bez ochutnávek italských lahůdek a pochutin. Vyhlášených florentských restaurací je spousta a dobře se najíte, ať už je váš

rozpočet jakýkoli. Jen nezapomeňte, že ceny jsou udávány zvlášť pro ty, kteří si jídlo sní ve stoje, a pro ty, kteří si chtějí v restauraci sednout.

více

Nejlevnější lety do Florencie z...

 Nejžádanější na Skyscanner...

Místo příletu

Místo odletu

od 4 481 zpáteční

 Nabídky Florencie

Hotely v Florencie

Pronájem aut v Florencie

Obrázky od Flickr/borisov2