Hledání letů

Typ návratu

Levné letenky na letiště Madeira

Madeira

 

Madeira je jedním z portugalských souostroví v azurovém Atlantiku a je to jeden z ostrovních pokladů jihozápadní Evropy. Leží na tisíc kilometrů od evropské pevniny, zhruba mezi Kanárskými ostrovy na Jihu a Azorskými ostrovy na západě. Dva hlavní ostrovy Madeira a menší Porto Santo skýtají netušené krásy a poskytují bezpečný přístav a vzrušující dovolenou pro ty, kterým jsou evropské pláže příliš blízké. Rozeklaná pobřeží, divoké přírodní krásy, útesy ale i překrásné pláže a romantické přístavy jsou pro Madeiru a Porto Santo typické.

 

Fakt, že Madeira je ostrov v subtropech omývaný Golfským proudem, jí dává unikátní klima, jež si mnozí zamilují jako nejvhodnější pro život vůbec. Ne že by zde občas nepršelo, ale celoroční průměrné teploty jsou okolo 21°C a jen málokdy, kdy sem zavítá horký vítr ze Sahary, se zvednou nad třicítku. Také proto se Madeiře přezdívá Perla Atlantiku a Ostrov věčného jara, tedy Ilha Jardim. Jaro zde opravdu trvá celý rok a zavlažovací kanály a akvadukty Levadas, přinášející vláhu ze severu, dovolují pestrým květům vystavovat se na odiv po celý rok. 

 

Na Madeiru se také pohodlně cestuje. Cesta letadlem trvá čtyř až pět hodin a velice snadno zde lze zkombinovat různé činnosti v ideální dovolenou, a to ať máte rádi malebná města, horské túry, anebo milujete opalování se na plážích. Výběr z velkého množství hotelů zaručuje, že bude vyhověno všem vašim nárokům. Jsou zde zastoupeny rodinné a levnější hotely i ty top s pěti hvězdami, nabízejícími luxusní apartmány.

 

Hornatý ostrov skýtá velké množství úchvatných panoramat a proto je skvělým zážitkem vyrazit po ostrově a kochat se. Rezervace na Ponta de São Lourenço skrývá spoustu krásných výhledů na Atlantik a na formace vulkanických skalisek. Trasa je dnes doplněna schody a řetězy a lze ji vcelku pohodlně urazit za několik hodin s párem dobrých bot. Odměnou, kromě zmíněných výhledů, jsou druhy vzácných rostlin a nedaleká pláž Prainha, jediná přírodní pláž ostrova, která je tvořena černým pískem. Podobně si můžete užít ostrov i za jízdy. Půjčit si auto není na Madeiře problém, ač se ceny za půjčení vozu pohybují spíše nad průměrem Evropské unie.

 

Na menším ostrově Porto Santo můžete navštívit dům Kryštofa Kolumba, objevitele Ameriky, který zde pobýval se svou portugalskou manželkou. Jsou zde také ty nejlepší pláže. Devět kilometrů krásných pláží se chlubí i léčivými účinky – úlevu přinesou návštěvníkům trpícím revmatem i těm, kteří se léčí po zlomeninách. Romantický nádech plážím dodávají východy i západy Slunce, které lze spatřit ze stejného místa. Výhled na ostrov si zase užijete z vrcholu Pico da Facho. Tyčí se asi půl kilometru nad hladinu moře a je zde vyhlídka, kam můžete dojet i vypůjčeným skútrem.

 

Kromě jiného Madeira nabízí i specifické víno, které si nesmíte nechat ujít.

více

Nejlevnější lety do Madeira z...

 Nejžádanější na Skyscanner...

Místo příletu

Místo odletu

od 6 891 zpáteční

 Nabídky Madeira

Hotely v Madeira

Pronájem aut v Madeira

Obrázky od Flickr/Henri Sivonen