Hledání letů

Typ návratu

Levné letenky do : Francie

Buďte tady a zažijte, na co si vzpomenete! Takto zní mnoho sloganů kampaní propagujících Francii, která je dlouhodobě nejnavštěvovanější zemí na světě. Má totiž vše, na co si vzpomenete: Paříž, úžasné pláže, více památek než kterákoli jiná země, překrásnou přírodu a parky a neskutečnou horskou scenérii. Lidé si zde život zkrátka užívají a vyjádřením toho jsou i komfortní hotely, skvělá gastronomie (zvláště sýry) a lahodná vína, kterými jsou Francouzi proslavení.

Ať už jedete autem, vlakem nebo využíváte služeb leteckých společností, cestování v Unii není pro Evropany vůbec složité a totéž platí i pro Francii. Žádná víza a žádné kontroly (kromě letištních). Nic vám tak nebrání užít si pobyt v zemi kohouta, jak jen je vám libo. Pokud si nedokážete vybrat z přebohaté nabídky resortů a aktivit, které Francie nabízí a chcete jich navštívit více při jedné cestě, ani to není problém. Téměř každé větší město je vybavené letištěm a obsluhováno vnitrostátními linkami, a to včetně spojení na Korsiku. K tomu má Francie velmi rozvinutý systém dálnic, přičemž většina z nich jsou zpoplatněné mýtným. Některé sekce dálnic mají mýtné brány, na všech zpravidla přijímají kreditní karty. Důležité je uschovat si lístek! Známé jsou vlaky TGV, které svou přepravní rychlostí okolo tří set kilometrů za hodinu konkurují i vnitrostátním letům. Nadto, pokud se cítíte, je Francie výborná země ke stopování – a jak se říká, není lepší způsob, jak potkat a poznat místní lidi a dozvědět se o lokální kultuře. Jen se doporučuje vyhnout se cestování okolo školních prázdnin a o velikonocích, kdy je velká pravděpodobnost, že se setkáte se přeplněnými hotely a silnicemi.

Právě různými lokalitami je Francie překvapivě různorodá. Najdete zde mnoho půvabných a starobylých měst, ukrývajících ty největší kulturní poklady. Francouzský venkov je prosperující a pečlivě udržovaný. Můžete navštívit oblíbenou Francouzskou riviéru a jiné pláže na pobřeží Atlantiku. Nebo zimní resorty ve Francouzských Alpách. Anebo zámky v údolí Loiry, Bretani a Normandii. Výčet by mohl pokračovat dlouho. I klima se velmi liší region od regionu. Zatímco na severozápadě vás čekají chladnější léta a deštivé zimy, na východě jsou léta příjemnější a v horách zimy chladné a bohaté sněhem. Na pobřeží Středozemního moře jsou zimy velice mírné a léta horká. Záleží jen na vás, kam se vydáte a kdy. K tomu je Francie členitá i geograficky. Zatímco většina území jsou tvořena rovinami a mírnými kopci, zbytek je hornatý – Pyreneje na hranicemi se Španělskem, Alpy a Jurské pohoří na východě a centrální masiv na jihu a jsou tak vhodné i pro náročnější túry.

Francouzská kuchyně je celosvětově proslavená a málokoho tak překvapí, že je velice lahodná. Na druhou stranu se může i přesto stát, že například v turistických oblastech budete zklamáni. Je dobré se proto zeptat místních, hotelového personálu, nebo se poradit s průvodcem po restauracích, kde je vhodné se stravovat. Skvělé jídlo si můžete užít jak ve tříhvězdičkových restauracích, tak v malých „brasseriích“ a bistrech, vyskytujících se na téměř na každém rohu. Často je třeba zkusit i obyčejnou kuchyni, v níž se stravují místní lidé, aby člověk poznal „to pravé“.

Francie je ohromná a pohlcující a nepřestane vás fascinovat. Nakonec nejlepšího průvodce po ní napsal Antoine de Saint Exupéry ve své knize o Malém princi: „Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.“ Pokud budete na tuto radu při cestování po Francii myslet, nemůžete zabloudit.

více

Lety do Francie

Obrázky od ariel wants a chip