Hledání letů

Typ návratu

Nejnizší ceny letenek do města Frankfurt

Frankfurt nad Mohanem

 

Frankfurt je páté největší německé město a pro svou kulturně pestrou atmosféru bývá nazýván německým New Yorkem. Nachází se ve středu západního Německa, asi 150 km severně od Stuttgartu a 100 km od francouzských hranic, na jihu spolkové země Hesensko. Město je významným dopravním uzlem. Krom železnice a autobusové dopravy je zde i třetí největší evropské letiště. 

Do 2. světové války mělo centrum města historický, středověký charakter, pak však bylo vybombardováno, proto je dnes poněkud schizofrenní povahy. Najdete zde znovu vystavěné historické centrum s malebnými domky, kostely, uličkami a náměstími, kopírující předlohy ze 14. a 15. století, na druhou stranu se ve středu města nachází i moderní čtvrť nazývaná „Mainhattan“ (podle řeky Mohan/Main), která představuje bankovní a ekonomické centrum Německa. Nachází se zde třetí největší burza světě a několik velkých evropských bankovních domů. 

Historické centrum reprezentuje nejlépe Römerberg, tedy Římské náměstí. Zde stojící stará radnice Römer je architektonickým unikátem a na jejím průčelí najdete sochy několika císařů Svaté říše římské včetně Karla IV. Nechybí zde ani katolický kostel Sv. Mikuláše z 12. stol. Na nedalekém Domplatzu stojí katedrála Sv. Bartoloměje aneb Keiserdom, kde byli korunováni všichni němečtí králové a svatořímští císaři od 16. do 18. století. Zvažte výstup na vrcholek věže s výhledem na velkou část města. 

Ústředním bodem moderní části města je náměstí Hauptwache. Leží jen kousíček od nejvýznamnější nákupní ulice Zeil a kromě luteránského kostela a barokní budovy bývalé věznice, ve které dnes najdete kavárnu, tu jsou samé nové budovy. Za výhledem na mrakodrapy Mainhattanu v čele s Main Tower se vydejte na terasu s restaurací na střeše hotelu Zentrum nebo na Železný most (Eisener Steg) přes Mohan jen kousek od Römerbergu. 

Bažíte po kultuře? Pak si zajděte do koncertního sálu Alte Oper nebo do některého z muzejí. Největší množství jich je na levém břehu Mohanu na Museumsufer a také v historickém centru. Pokud máte zájem o návštěvu více z nich, zvažte zakoupení lístku Museumsufer Ticket, který platí pro všechna frankfurtská muzea po dobu dvou dní.  Mezi nejzajímavější patří Städel, rodný dům J. W. Goetheho, Muzeum architektury nebo Muzeum moderního umění. 

Frankfurt je proslavený také svými veletrhy. Na největším a nejznámějším výstavišti, nazvaném Messe, se nějaký koná každý den. Lidé z celého světa se sem však sjíždějí především na ten automobilový, a také knižní. Ten je pozoruhodný tím, že se zde koná již od vynálezu knihtisku Janem Gutenbergem a je největší svého druhu na světě. V období populárních veletrhů je třeba počítat s velkým zájmem o ubytování a je moudré si je rezervovat s velkým časovým předstihem. 

Nabízí se celá řada dalších aktivit – návštěva architektonicky velmi zajímavé zoo, ochutnávka místními oblíbeného jablečného vína, specifické místní omáčky Frankfurter Grüne Sauce nebo vyhlášených klobás, nákupy na vánočních trzích, popřípadě pochutnání si na cizokrajné kuchyni v jedné z restaurací ovlivněných kulturou někdejších přistěhovalců. Ve Frankfurtu se určitě nudit nebudete. 

 

Důležité informace

Měna: Euro (EUR; k 8. 1. 2015 1 EUR = 27,9 CZK)

Časová zóna: CET

Víza: Občané České republiky nepotřebují vstupní vízum. 

více

Nejlevnější lety do Frankfurt z...

 Nejžádanější na Skyscanner...

Místo příletu

Místo odletu

od 768 zpáteční

 Nabídky Frankfurt

Hotely v Frankfurt

Pronájem aut v Frankfurt

Obrázky od Flickr/twicepix