Hledání letů

Typ návratu

Levné letenky na letiště Ženeva

Ženeva

 

Elegantní, uhlazená a kosmopolitní. Ženeva je město jako žádné jiné. Je jedním z nejdražších v Evropě. Její obyvatelé mluví snad všemi jazyky světa a každý si myslí, že je hlavním městem Švýcarska. Což není, ač je to město velice významné. Tento klenot mezi městy ovíjí břehy třpytivých vod největšího alpinského jezera.

 

Ženeva je druhým největším městem Švýcarska. Samotné město má méně než dvě stě tisíc obyvatel, ale v metropolitním regionu žije více než tři čtvrtě milionu lidí. Ženeva je také jedním ze světových center mezinárodní diplomacie. Tento proces započal, když se stala sídelním městem Mezinárodního červeného kříže. A ačkoliv dnes Organizace spojených národů sídlí v New Yorku, stále si zachovává silnou přítomnost v Palais de Nations a množství jejich orgánů, jako Světová zdravotnická organizace, v Ženevě sídlí také. 

 

Staré město (Vieille Ville) je překrásným centrem a stojí za to si jej projít, kdyby jen na pár hodin. Vedle mnoha krásných památek je zde radnice se starobylými kanóny a mozaikami na malém náměstíčku naproti. Stojí zde také rodný dům Rousseaua a množství obchodů se starožitnostmi s mnoha zajímavými předměty vystavenými ve výlohách. Celá čtvrť je pak situovaná na kopci, na jehož vrchol vede mnoho strmých a romantických uliček.

 

Celou čtvrť lze jednoduše projít, ať už začínáte z nábřeží jezera nebo přicházíte ze stanice Cornavin. Sejděte dolů k náměstí Bel-Air a pokračujte přímo do kopce do starého města. Překročte most Pont du Mont Blanc a dostanete se do Anglické zahrady, kde jsou slavné květinové hodiny (L'horloge fleurie). Pokračujte dále do kopce po Place du Port a Rue de la Fontaine a dále na vrch po dlouhém schodišti. Skončíte u katedrály sv. Petra. Po prohlídce této známé ženevské památky můžete vyjít z nádvoří a ocitnete se rovnou u radnice.

 

Odsud je to jen kousek dolů k parku Bastions, kde je známý památník reformace a připomíná roli Ženevy při tomto dramatickém období. Tento park je také velmi tichý a romantický, zvláště když začíná podzimní období. Ženeva se dá poměrně lehce obejít pěšky, ale fakt, že názvy ulic se mění dost často, může jednoho lehce zmást. Například ulice vedoucí od náměstí Bel-Air ke kruhovému objezdu Rive změní jméno pětkrát na délce menší, než je jeden kilometr. 

 

Doprava do Ženevy je také snadná, Švýcarsko je v schengenském prostoru a město díky jak své lokaci, tak svému mezinárodnímu statutu slouží jako dopravní uzel pro většinu francouzsky mluvícího Švýcarska a také jako brána do Švýcarských Alp směrem od západu. Ženevské letiště je obsluhováno takřka všemi evropskými aeroliniemi a také několika transatlantickými linkami. A během několika minulých let se Ženeva stala střediskem pro charterovou leteckou společnost Easy Jet, která obsluhuje mnoho destinací v Evropě, včetně Amsterdamu, Barcelony, Berlína, Edinburghu, Londýna, Madridu, Paříže i Prahy. 

 

V Ženevě najdete obrovské množství restaurací pro město takové velikosti a mezinárodní komunita zde sídlící zaručuje, že je zde větší výběr než ve většině švýcarských měst. Nevýhodou však je, že je Ženeva asi tím nejdražším městem v už tak drahé zemi. Navíc může být problém se navečeřet v neděli večer, takže se vyplatí plánovat dopředu, anebo navštívit místa více zaměřené na turisty poblíž vlakového nádraží. Pokud zde chcete zůstat déle a nevadí vám vyzkoušet si své kuchařské

umění, velmi se vyplatí jezdit kupovat potraviny do nedaleké Francie, kde jsou ceny často poloviční.

více

Nejlevnější lety do Ženeva z...

 Nejžádanější na Skyscanner...

Místo příletu

Místo odletu

od 1 906 zpáteční

 Nabídky Ženeva

Hotely v Ženeva

Pronájem aut v Ženeva

Obrázky od Flickr/Salvatore.Freni