Hledání letů

Typ návratu

Levné letenky do : Itálie

Itálie Středomoří, renesance, romantika. Itálie odjakživa byla atraktivní svým podnebím, památkami a překrásnou přírodou. Dokáže uspokojit všechny vaše požadavky a sny a je vhodná pro všechny typy výletů, na něž si vzpomenete. Hledáte vhodná místa pro rodinou dovolenou u moře? Jedete na poznávací výlet – za vínem a vynikající kuchyní, nebo za římskými památkami? Chcete pokořit horské vrcholy nebo se jen tak toulat krajinou – pěšky či na kole? Itálie vám nabízí vše a ještě více a pokaždé s úchvatnými sceneriemi.

Itálii ročně navštíví téměř padesát milionů turistů a cestovatelů. Je jednou z nejoblíbenějších destinací již od sedmnáctého století. Některé resorty jako Neapol, Capri, Ischia či Baia jsou hojně navštěvované již od dob starověké Římské republiky. Dvě nejznámější města jsou Řím a Milán. Řím můžeme nazvat hlavním městem turismu, neboť žádné jiné na světě nenavštíví více lidí. Je místem prastarých památek – Kolosea a Římského fóra. Nachází se zde slavné Vatikánské muzeum s jedněmi s nejvzácnějších sbírek vůbec nebo nejkrásnější plod renesance – Basilika sv. Petra. Milán – centrum severozápadu Itálie, je zase hlavním městem byznysu a především módy. Jeho ulice hostí nejprestižnější nákupní pasáže světa. Na pobřeží Ligurského moře, v Janovském zálivu, najdete Italskou riviéru, domov malebné krajiny a rybářských městeček, jako je Portofino. Jiná historická města poblíž jsou Turín – industriální centrum Itálie, Bergamo s překrásným středověkým jádrem a samotný Janov – kdysi slavná námořní republika.

Severovýchodní Itálie, s kraji Veneto, Emilia-Romagna a dalšími, se pyšní mnoha turistickými atrakcemi, mezi něž patří Benátky se svými kanály, města Verona, Bologna, Padua či Trento. Nacházejí se zde horská pohoří Julské Alpy a Dolomity, které jsou velmi oblíbené i mezi českými horolezci. Cortina d'Ampezzo a Madonna di Campiglio jsou prvotřídními lyžařskými areály. Tyto regiony se od zbytku Itálie liší i specifickou kuchyní a víny. Lahodná tiramisu pochází právě odsud.

Nejnavštěvovanějším krajem je nepochybně střed Itálie s Římem a krajem Lazio v čele. Právě zde v Toskánsku se nachází kolébka italské renesance – město Florencie. Tento kraj je také často považován za nejúchvatnější v celé Itálii. Mírné klima, prastará městečka a mírné kopce porostlé vinicemi jsou tím nejtypičtějším, co si představíme pod pojmem Itálie. Právě takové Toskánsko je. Města Siena, Pisa, a Lucca také mají velmi bohatou kulturu. Kraj Abruzzo je domovem více než 30 přírodních parků a rezervací, jako jsou Parco Nazionale d'Abruzzo či Národní park Maiella. Proto a také díky tomu, a také proto, že zde žijí až tři čtvrtiny všech evropských živočišných druhů, se nazývá nejzelenějším regionem Evropy.

Kraje Apulie, Kalábrie či Kampánie leží na Italském jihu. Zde je nejslavnějším městem Neapol, třetí největší město Itálie a jedno z nejstarších měst vůbec. Nedaleko se nachází slavné římské Pompeje, kdysi pohřbené pod sopečným prachem Vesuvu, dnes nejzachovanější obraz života dávných Italů. Jižní Itálie vůbec má unikátní kulturu, neboť ve svém období byla vystavena mnoha odlišným vlivům od řeckých přes byzantské až po normanské.

Mořské ostrovy při Italském pobřeží jsou nesmírně oblíbené cíle mnoha turistů. Největší z nich – Sicílie a Sardinie, jsou známé svou svébytnou kulturou, kuchyní a bohatými archeologickými nalezišti. Menší ostrovy – Aiolské či ostrovy jako Capri a Ischia jsou synonymem středomořské exotiky a pohody pod jižním sluncem.

více

Lety do Itálie