Hledání letů

Typ návratu

Levné letenky na letiště Gran Canaria Las Palmas

Gran Canaria

 

Nejobydlenější Kanárský ostrov nabízí všemožné aktivity od potápění přes golfový turnaj po pěší turistiku. Někdy se mu pro pestrost klimatu přezdívá „Miniaturní kontinent“ a asi třetina ostrova je chráněna organizací UNESCO. Nachází se zde největší, hlavní město celého souostroví, Las Palmas de Gran Canaria. Vnitrozemí tohoto okrouhlého sopečného ostrova je hornaté, porostlé borovými lesy a směrem k pobřeží se svažuje. Na jihu ostrova je nejhezčí počasí a nachází se zde také nejvíc oblíbených turistických letovisek. Převážná většina místních obyvatel naopak žije na skalnatém severu. Průměrné roční teploty se pohybují mezi 18 a 24 °C. 

Vykoupat se můžete hned po příletu v Las Palmas, pláž Las Canteras leží u samého centra města a jde o oblíbené místo i pro potápěče. Z místního přístavu doplujete na další ostrovy v okolí, z nichž nejbližší je Tenerife, ale také do Huelvy na Pyrenejském poloostrově nebo do Maroka. Město není příliš veliké a pokud si chcete po cestě odpočinout, jeho prohlídka je poměrně nenáročná. Za vidění stojí katedrála, hlavní náměstí Plaza del Espíritu Santo a hornatý poloostrůvek La Isleta za přístavem. Každý rok se zde koná veliký karneval. 

Pod nejvyšším vrcholkem ostrova, Pico de las Nieves ( 1 950 m n. m.) leží další město hodné pozornosti, překrásné Agüimes. Zdejší architektura je kombinací marockých a středomořských vlivů - bílé domky stojí vedle těch cihlové barvy s typickými plochými střechami a na pahorku nad celým městem se vypíná katedrála. V okolí je velmi zajímavá skupina jeskynních obydlí a restaurací a do skály vytesaný kostel v oblasti Guayadeque. 

Dalším hojně navštěvovaným místem je vesnička Teror s bělostnými domky, balkóny, kam se člověk podívá, a svatostánkem Panny Marie z borovice, patronky ostrova. Na severu ostrova ve vesničce Gáldar je možné prozkoumat nejvýznamnější archeologické naleziště na celých Kanárských ostrovech, Cuevu pintadu s jeskynními malbami a rekonstruovanými příbytky původních obyvatel ostrova. 

Jak už bylo řečeno, moře a slunce si užijte nejvíc na jižním pobřeží. Mys mezi Playa del Inglés, Meloneras a maspalomským golfovým hřištěm pokrývají krásné písečné duny, které dosahují výšky až 30 metrů. Svažují se k dlouhé pláži, na jejímž západním konci stojí starý maják a právě zde je nejvyšší koncentrace barů, kaváren a restaurací, odkud můžete u skleničky nebo dobrého jídla sledovat další turisty korzující na promenádě. Kousek opodál najdete jezírko Charcas, patřící spolu s dunami a palmovým hájem Palmeral do chráněné přírodní rezervace a je životně důležité jako odpočívadlo pro hejna ptáků migrujících z Evropy do Afriky a zpět. Pokud se chcete vyhnout davům nebo cestujete s dětmi, zamiřte na sever od Playa del Inglés, do San Augustínu, nebo ještě vůbec nejlépe na severozápad ostrova, kde se nachází menší krytá pláž a přístav Puerto de Mogán s tradičními domky a uzkými uličkami. 

Za výhledem se vydejte do vesničky Santa Brígida a odtud na kopec Bandama s ikonickým homolovitým tvarem. Pod vrcholkem se rozkládá obrovský, rovnoměrně tvarovaný kotel stejného jména. Další možností je výšlap přímo z pláže až do středu ostrova, směrem na vesničku Tejeda. Nad ní se rozprostírá hora Roque nublo, království mraků nejen s krásnými výhledy, ale i s jedinečnou krajinou podobnou té měsíční a s velikým monolitem na samém vrcholku. 

 

Důležité informace

Měna: Euro (EUR; k 8. 1. 2015 1 EUR = 27,9 CZK)

Časová zóna: CET - 1

Víza: Občané České republiky nepotřebují vstupní vízum. 

více

Nejlevnější lety do Gran Canaria Las Palmas z...

 Nejžádanější na Skyscanner...

Místo příletu

Místo odletu

od 7 022 zpáteční

 Nabídky Gran Canaria Las Palmas

Hotely v Gran Canaria

Pronájem aut v Gran Canaria Las Palmas

Obrázky od Flickr/El coleccionista de instantes