Hledání letů

Typ návratu

Levné letenky na letiště Menorca

Výběr Menorky jako cíle vaší letní dovolené vás odmění hned několikrát. Jde sice o druhý největší Baleárský ostrov, ale narozdíl od Malorky nebo podobně populární Ibizy jej nehyzdí ohromné hotelové komplexy, které byly jinde v 70. a 80. letech hojně vystavěny. Ochrannou ruku nad zdejší spanilou přírodou držel paradoxně fašistický diktátor Franco, na kterého navázalo UNESCO s prohlášením Menorcy biosférickou rezervací, a tak se tu dodnes setkáte jen s nádhernými plážemi, zelenými háji olivovníků a pinií a bělostnými domky tradiční architektury.

Menorku si máte stále možnost užít v relativní samotě. Podél celého pobřeží se nachází stovky pláží a k mnoha zátokám se nedá dostat autem. Není tedy nic snazšího, než si najít pro každý den takovou, na které kromě vás nebude ani noha. Najměte si třeba loďku a vydejte se na objevnou cestu po moři. Můžete si vybrat i co do charakteru svého relaxačního útočiště. Jih ostrova je rozdělen na malé, skalami ohraničené plážičky s bílým pískem, zatímco na severu vás čekají dlouhé pruhy písku zlaté a červené barvy. Klid a pocit soukromého ráje najdete na plážích Macarella, Cala Tortuga nebo do červena zbarvené Cala Pilar.

Ve vnitrozemí najdete nejen nejvyšší horu ostrova El Toro s vrcholem 358 m nad hladinou moře, ale také poklidný život obyvatel malebných vesniček uprostřed polí a pastvin. V zelené svěží krajině se střídají olivovníky, pinie, fíkovníky a opuncie. Po celém ostrově se nachází monolitické památky.

Pokud přece jen toužíte po společnosti, zamiřte do centra zábavy Arenal d’en Castell na severovýchodním cípu ostrova, kde si budete moci užít pohodlí lehátek a slunečníků nebo si vypůjčit šlapadlo či kajak a narazíte zde i na luxusnější varianty ubytování. Za aktivnější formou odpočinku se vypravte do Cala Morell na severu, kde vás výlet s brýlemi a šnorchlem odmění fantastickou podívanou. Je také možné se vypravit na pěší výpravu okolo celého ostrova. Podél pobřeží vede prastarý, téměř 200 km dlouhý chodník Camí de Cavalls, ze kterého se dostanete i k těm nejnepřístupnějším plážím. Variantou je se na trasu vydat na kole, ale počítejte s ostrým sluncem a hornatým terénem. Třetím způsobem je plavba na kajaku. Spaní je na této cestě ve vaší režii a díky zákazu stanování si tak dopřejete několik nocí pod širým nebem. Vzhledem k typickému menorskému počasí to ale není žádný problém.

Za prohlídku stojí také Mahón, hlavní město ostrova. Projděte se v jednom z nejdelších přírodních přístavů na světě a pokochejte se krásnými historickými budovami. Dalším městem s mnoha architektonickými skvosty hodnými pozornosti je bývalé hlavní město Ciutadella. Večer se vydejte na večeři do jednoho z místních barů a restaurací. Specialitami jsou pochopitelně zejména ryby a mořské plody.

 

Důležité informace

Měna: Euro (EUR; k 8. 1. 2015 1 EUR = 27,9 CZK)

Časová zóna: CET

Víza: Občané České republiky nepotřebují vstupní vízum.

více

Nejlevnější lety do Menorca z...

 Nejžádanější na Skyscanner...

Místo příletu

Místo odletu

od 6 044 zpáteční

 Nabídky Menorca

Hotely v Menorca

Pronájem aut v Menorca

Obrázky od Flickr/untipografico