Hledání letů

Typ návratu

Nejnizší ceny letenek do města Moskva

Moskva, hlavní město Rusů a Ruské federace a jedna z největších světových metropolí. Sídlo knížat, carů a prezidentů leží na vzdáleném východě Evropy. Se svou dvanáctimilionovou populací se jedná o její největší aglomeraci. Poté, co se začala otevírat světu nabízí vše myslitelné pro návštěvníky zajímající se o zábavu, kulturu či historii. Přestože trpí zejména dopravními neduhy, smogem a také ruskou zimou, jedná se o destinaci, která má rozhodně co nabídnout. Zmínka o zimě je na místě, neboť Moskva je nejkouzelnější právě pod sněhovou přikrývkou. Procházky po Rudém náměstí pod kremelskými hradbami svou romantikou předčí máloco, ale je třeba se na ní připravit. Průměrné zimní teploty jsou okolo -8 stupňů, často ale padají mnohem, mnohem hlouběji. Ruské ženy proto nepřekvapí svým nejoblíbenějším oděvem - kvalitním kožichem. Navíc kouzlo vánoc můžete prožít dvakrát v jednu sezónu! Pravoslavní křesťané je slaví až 6. ledna.

Zima je také nejlepším časem návštěv, neboť v létě, kdy naopak panují dlouhá vedra, množství divadelních souborů a filharmonií jezdí na turné. A minout představení proslulého ruského baletu v takovém v Bolšoj těatr, u nás známém jako (Státní akademické) Velké divadlo, by byla škoda. Baletní soubor Bolšoj také vystupuje ve Státním Kremelském paláci přímo v Kremlu, kde se krom řady sjezdů a konferencí pořádají i jiné prestižní koncerty a představení, jako je Labutí jezero, či Don Quichote. Jiným slavným divadlem, do jehož stálého repertoáru patří Čechov, Bulgakov i Gončarov je MCHAT, neboli Moskovskij chudožestvěnnyj těatr. Za “velkou” hudbou a operou pak do Koncertního sálu P. I. Čajkovského nebo do nového Mezinárodního hudebního domu. Moskva koncertními sály, operními domy a operetami jen překypuje.

Prestiž města dalece přesahuje hranice vlastní federace a to přináší davy poznání chtivých cestovatelů a turistů. Moskvu sice obsluhují dvě mezinárodní letiště a několik menších, silniční a dálniční síť je ovšem dlouhodobým oříškem pro moskevský magistrát. Při cestování vlastním vozem jde vyloženě o nervy, což dosvědčuje i to, že z důvodů četných bouraček má prakticky každý rus vlastní kameru v autě - to pro doložení dokumentace svojí pojišťovně. Pohodlnějším je proto metro, tramvaje či autobusy. K možnostem se přidává i vysutá jednokolejka, která spojuje několik důležitých přestupních uzlů. Pokud je Moskva výchozím bodem pro další cestování, poblíž centra a stanic metra se nachází devět velkých vlakových nádraží, z nichž vedou vlakové linky do všech koutů Evropy i Asie.

Noční život v Moskvě je rozmanitý. Město překypuje všemi druhy barů, restaurací a klubů. V luxusní čtvrti Rublevka narazíte na ty nejexkluzivnější.

Odpočinout s pak můžete ve více než sto parcích a zahradách. Mezi nejznámější patří Izmajlovský park založený Petrem Velikým. Moskva je také snad jediným městem v Evropě, ve kterém leží přírodní rezervace ochraňující divokou faunu a floru. Jmenuje se Národní park Losinij ostrov, tedy Losí ostrov a je velice oblíbeným výletním místem Moskvanů.

Moskva vám nabídne vše od historických, architektonických a technických pamětihodností, přes vynikající ruskou i mezinárodní kuchyni, klasickou kulturu až po noční vyžítí a relax v přírodě.

více

Nejlevnější lety do Moskva z...

 Nejžádanější na Skyscanner...

Místo příletu

Místo odletu

od 3 742 zpáteční

 Nabídky Moskva

Hotely v Moskva

Pronájem aut v Moskva

Obrázky od Flickr/jervetson