Hledání letů

Typ návratu

Levné letenky na letiště Nice

Nice
 
Nice je překrásný přístav na břehu Středozemního moře a s populací přesahující jeden milion obyvatel i páté největší město Francie. Toto oblíbené letovisko, ležící nedaleko hranic s Itálií, nabízí úchvatnou atmosféru etnicky různorodého přístavního města, skvělou podívanou na slavnou Promenade des Anglais, moho památek a čas plný relaxace a francouzské pohody. Je to také hlavní město departmentu Alpes-Maritimes, kde můžete trávit čas na pobřeží Francouzské riviéry, obdivovat venkov s jeho malebnými vesničkami nebo se procházet na túrách v Alpách pod blankytným nebem.
 
Do Nice a přilehlé oblasti se cestuje snadno. Díky letišti Nice Côte d'Azur, kam například létá společnost Easy Jet, je tento region snadno a levně dostupný. Město tvoří zmíněná promenáda, jejíž pláže a chodníky odděluje několikaproudová silnice. Za ní stojí množství hotelů (zejména luxusnějších). Ideální je začít prohlídku výšlapem na zříceninu Colline du Chateau. Na příjemném travnatém pahorku s troskami hradu a katedrály najdete také park a zahrady. Tyčí se nějakých devadesát metrů nad městem a nabízí úchvatný rozhled po městě. Zejména v podvečer si z něj užijete výhled na moře, osvětlené centrum s náměstími a křivolaké uličky čtvrti starého Nice. Najdete tady spoustu krásných budov, romantických zákoutí a butiky a obchůdky s místními delikatesami.
 
Pláže v Nice jsou velkým lákadlem, ale pokud se chcete povalovat u vody, zkuste možná okolní vesničky. V Nice je pobřeží, s výjimkou několika soukromých pláží, tvořené oblázky a plochými kameny, a proto si určitě nezapomeňte sandály. Až vás omrzí koupání se v moři a budete chtít poznat město a třeba se i poučit o umění a historii, čtvrť Cimiez, starší horní část města, je tím pravým místem. Nachází se zde několik muzeí a botanická zahrada. Nachází se zde i muzeum asijských umění, muzeum Marca Chagalla, muzeum Henriho Mattisse a muzeum moderního umění. V Musée et Site Archeologiques de Cimiez získáte informace o původním galo-římském osídlení, které kdysi stálo na tomto místě.
 
Když už budete navštěvovat Nice, byla by škoda zůstat jen zde, neboť v blízkém okolí města se nachází množství dalších překrásných míst. Jedním takovým je městečko Èze. Leží nedaleko Nice na cestě do Monaka a rozkládá se na strmém kopci. Z jeho vrcholu je další kouzelný rozhled po riviéře. Nad červenými střechami se vypíná Jardin botanique d'Èze, zahrada s množstvím kaktusů a sukulentů, kterou nesmíte vynechat. Právě odtud, z výšky čtyř set metrů, jsou ty nejúchvatnější rozhledy do krajiny.
 
Vynechat také nesmíte místní speciality, kterými jsou socca, cizrnový chléb. Pan Bagnat je oblíbený místní tuňákový sendvič. Rybí polévka Soup de Poisson s omáčkou aioli a sýrem, Salade Nicoise (opět s tuňákem). Tourtes aux Blettes, což je sladký koláč se savojským zelím, rozinkami, ořechy a moučkovým cukrem, vás také jistě potěší. Zkuste také denní trhy ve Vieux Nice, kde dostanete koupit lokální čerstvé produkty. Na náměstí Rosetti si nenechte ujít místo zvané Fennochio’s, kde prodávají světově známou zmrzlinu.
více

Nejlevnější lety do Nice z...

 Nejžádanější na Skyscanner...

Místo příletu

Místo odletu

od 3 497 zpáteční

 Nabídky Nice

Hotely v Nice

Pronájem aut v Nice

Obrázky od flickr/Mari & Nacho