Hledání letů

Typ návratu

Levné letenky do Prahy

Překrásná Praha

O hlavním městě České Republiky se často říká že je nejkrásnějším městem Evropy, a když Prahu navštívíte hned pochopíte proč.

Jméno „Praha“ pravděpodobně pochází od říčního prahu na kterém byla postavena, ale pověstí je že kněžna Libuše měla vizi ve které viděla muže který tesal práh ze dřeva, a když tohoto osadníka poslové zkutečně v lese našli, byl na tom území postaven hrad a tím založili Prahu. Zdali věříte či ne mytologii o Pražské historie, jistě vás nemine tajuplná atmosféra města, a její kouzlo.

Světoslavná pro své památky, Praha je destinace kterou milovníci historie nemohou vynechat. Staroměstský Orloj, středověké astronomické hodiny, přitahují každou hodinu davy lidí aby se podívaly na figurky které se ve dvou okénkách oběvují, a také na pohybné sošky včetně smrtky, turka, a filosofa který zkoumá svět. Samozřejmě je další atrakcí Pražský hrad, a i když jste ho už třeba navštívili, stojí za to se vrátit a podívat co je nového v jeho výstavních síních, anebo se projít a hledat malé detaily přepychové architektury které lze na první pohled minout, jako například klepadla na dveřích ve formě milenců kteří si dají při úderu polibek.

Moderní umění a stavba také v Praze nechybí. Tančící dům Vlada Miluniće a Franka O. Gehryho byl první stavbou moderní architektury v Praze po sametové revoluci. Dnes je vnímán převážně jako integrální částí města, ale nadále upoutává pozornost a kontroverzi. Muzeum Kampa má vždy něco zajímavého z moderního umění k prohlédnutí, jak uvnitř tak venku. Zdali chcete vidět větší kolekci nejlepšího moderního umění, tak se vydejte do Veletržního Paláce a podívejte se na tolik z pěti pater na které máte energii.

Důvod, proč návštěvníci Prahy se stále vracejí, je však její jedinečná atmosféra. Dejte si absint v kavárně Slávia, a uvidíte zelenou vílu, tedy alespoň její portrét. Nebo poseďte v jednom z mnoha barů z výborným Moravském vínem a naloženým hermelínem. Není divu že Bohémie dala své jméno uměleckému životnímu stylu, který v Praze stále ucítíte.

Porovnejte nejnižší ceny na linkách do Prahy, z cenami od všech hlavních aerolinii i agentur. Prohlédněte levné lety od více než 600 leteckých společností a cestovních kanceláří, a zajistěte nejlevnější letenky. Mi vám poskytneme ceny, a vy jen klikněte na tu která vám vyhovuje a letenku si zamluvíte přímo u aerolinky či agentury.

Skyscanner je zdarma, a rychle a snadno vám ušetří peníze za letenky aby jste měli víc na užívání vaší dovolené!

více

Nejlevnější lety do Praha z...

 Nejžádanější na Skyscanner...

Místo příletu

Místo odletu

od 1 880 zpáteční

 Nabídky Praha

Hotely v Praha

Pronájem aut v Praha

Obrázky od Flickr/I love butter