Hledání letů

Typ návratu

Levné letenky do : Portugalsko

Portugalsko

 

Druhá země Pyrenejského poloostrova, která sousedící se Španělskem, sdílí mnohé historické kořeny se svým sousedem. Udržuje si však bohatou a unikátní kulturu, živá města a překrásnou přírodu a venkov. Portugalsko dnes nabízí cenově výhodné dovolené. Navíc je to země, která díky své zvláštní geografii umožňuje v jediném dni procestovat zemi od zelených hor porostlých vinicemi a různými druhy dřevin na severu, přes skalnaté hory s úžasnými svahy a vodopády v centrální části, až po téměř pouštní krajinu oblasti Alentejo. Nakonec přijedete na okouzlující pláže a oblíbené místo dovolených – Algarve.

 

Portugalsko je také jednou z nejteplejších zemí Evropy. Horká léta střídají mírné zimy a teplota málokdy spadne pod bod mrazu. I proto je Portugalsko vhodné k navštívení po většinu roku.

 

Pokud se rádi věnujete monumentům a památkám a užíváte si nezapomenutelných výhledů, pak Lisabon, Sintra a Porto jsou tři hlavní místa a žádné z nich byste si neměli nechat ujít. Nejsou však jediná a proto nepřehlédněte města Viana do Castelo, Braga, Guimarães, Coimbra, Tomar, Aveiro, Amarante, Bragança, Chaves, Lamego, Viseu, Vila Real, Lagos, Silves, Évora, Angra, neboť v každém z nich narazíte na krásné památky a navíc často bývají mimo hledáček mnoha turistů a jsou to místa poněkud tišší a pro mnohé tak příjemnější. V Portugalsku je také množství až devět století starých kostelů a katedrál. Staré kláštery jako Alcobaça, anebo luxusní paláce jako Mafra (který je také jedním z nějvětších evropských paláců) nebo Queluz by také neměly zůstat opomenuty. Na většině těchto míst ani nebudete muset čekat ve frontě.

 

Nejoblíbenější pláže jsou v Algarve, kde je dech beroucí pobřeží a spousta krásné přírody. Vody u jižního pobřeží bývají teplejší a mírnější nežli vody okolo západního pobřeží, které je typicky atlantické a nepožívá výhod Golfského proudu. Pro surfaře i začátečníky jsou zde skvělé pláže podél celého západního pobřeží, zvláště poblíž Lisabonu a Peniche. Nezapomeňte však na často opuštěné a nádherné pláže podél Costa Vicentina v oblasti Alentejo.

 

Pro vzrušující noční život jsou nejvhodnější místa Lisabon, Porto, Albufeira a Algarve, neboť jsou mimo jiné pochopitelně i centry zábavy.

 

Pokud chcete strávit svou dovolenou na venkově, mohli byste chtít navštívit Viana do Castelo, Chaves, Miranda do Douro, Douro Valley, Lamego, Tomar, Leiria, Catelo Branco, Guarda, Portalegre, Évora, Elvas anebo Viseu. Všechna tato místa nabízejí překrásnou přírodu, kterou se Portugalský venkov vyznačuje. Najdete zde upravené staré vesničky, které se rozkládají mezi zelenými vinicemi s vinoucími se polními cestami obklopenými kapličkami.

 

V Portugalsku narazíte i na množství přírodních parků, jako jsou rezervace Peneda-Gerês, Douro Valley, anebo Serra da Estrela. Nejlepší pro pozorování zvěře ve svém přirozeném habitatu však naleznete na Azorských ostrovech a na souostroví Madeira, které samy o sobě představují úžasnou destinaci pro strávení zážitků plné dovolené.

více

Obrázky od Flickr/F H Mira