Vyhledat

Odlet:

Cestující

Třída letenky

  • Kontrola ceny (nová okna)

Levné letenky na letiště Soluň

Soluň, řecky Thessaloniki, je druhým největším městem Řecka co do počtu obyvatel a rozlohy. Je však jeho kulturním a turistickým městem hlavním. Domov mnoha festivalů a největší řecké univerzity je již po staletí cílem cestovatelů, učenců i obchodníků, které město vždy lákalo svým bohatstvím a krásou. Historie Soluně, čítající přes 2300 let, se na její tváři podepsalo množstvím překrásných památek, z nichž některé zde stojí již od římských dob. Historické centrum města je také zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Soluň, navzdory svému stáří, však požívá pověst mladého a energického města. Je to jedna z top světových destinací pro získání nezapomenutelných dojmů. Pyšní se také titulem hlavního města mladých pro rok 2014.

Soluň obsluhuje její mezinárodní letiště, od města vzdálené 15 kilometrů, a které je na centrum napojeno autobusovými linkami. Dopravu po samotném městě ulehčuje jejich bohatá síť, rozvíjející se metro a samozřejmě taxi služba. V Soluni se nachází nepřeberné množství hotelů, z nichž si vybere každý. Od laciných studentských ubytoven, přes hotely nabízející výhodné pobyty pro celé rodiny, až po ty luxusní pro náročnou klientelu. Velké množství z nich, i napříč cenovou škálou, stojí v centru města, poblíž památek a rušných čtvrtí, anebo blízko letiště.

Centrum Soluně je charakteristické plánovanou zástavbou šachovnicových a diagonálních ulic. Inspirací k jeho revitalizaci byla byzantská éra a hlavními prvky se staly zachované monumenty města a nová, prostorná náměstí, jako je náměstí Aristotelovo. Čtvrti Ladadika, Kapani, Diagonios a další, jsou místa, kde se soustřeďují zábavní podniky, taverny a obchody. Ulice Tsimiki a Proxenou Koromil jsou domovem pro ty nejexkluzivnější. Milovníci historie a architektury budou plesat při pohledu na římské památky, z nichž rotunda Galeriova a kostel Svatého Demetria jsou perlami ze čtvrtého století. Byzantské kostely, jako jsou Hagia Sophia či Panagia Chalkeon dodávají městu genia loci vznešené starobylosti a harmonie. Z těchto míst pocházeli nám známí učenci Cyril a Metoděj. Mezi nimi stojí i pozdější turecké mešity, z nichž velice známá je mešita Alaca Imaret. Uličkami starého města se dodnes můžete procházet v Ano Poli. Tato čtvrť, požárem nezasažená, si dodnes uchovala kouzlo křivolakých, kameny dlážděných ulic, náměstíček a starých řeckých a otomanských domů. Zde se také nachází soluňská akropole - místo, kde stojí byzantská pevnost Heptapyrgion a zbývající městské hradby. Každý podvečer si zde lidé užívají západy slunce při pohledu na město a Soluňský záliv.

Soluň je bohatá nejen starověkou a středověkou kulturou, ale nabízí i kulturu soudobou. Mezi množství divadel patří proslulé Národní divadlo a Královské divadlo. Za návštěvu stojí i dnes netradiční, k městu shlížející otevřené amfiteátry, v nichž neustále vystupují divadelní soubory. Pokud vyhledáváte operu, anebo koncerty filharmonie, i v tomto vás Soluň uspokojí. Hudební festivaly a koncerty se pořádají v mnoha kavárnách, barech a klubech, kterých je zde nejvíce na hlavu z evropských měst – lidé se sem sjíždějí především bavit. Pulsující noční život a multikulturní atmosféra se teprve nedávno začala otvírat světu a přitahuje mladé lidi z mnoha různých zemí. Za zmínku stojí i galerie a muzea, v nichž je k vidění umění moderní i kultura staré Byzance.

Soluň je také hlavní branou do Egejského moře a s mnoha řeckými ostrovy ji spojuje přístav. Středomořské klima s horkými léty nabádá nejen k toulkám po městě, ale i ke koupání v moři a k výletům po okolí. Nedaleko se nachází proslulá hora Olympus a i další vrcholy, nabízející úchvatný výhled na město a pobřeží.

více

Nejlevnější lety do Soluň z...

 Nabídky Soluň

Hotely v Soluň

 Nejžádanější na Skyscanner...

Místo příletu

Místo odletu

od 4 115 Kč zpáteční

Obrázky od carolemadge1

Pokud máte dojem, že některé informace na této stránce nejsou správné, kontaktujte společnost Skyscanner.

zavřít

Přihlásit nebo zaregistrovat

Přihlášen jako

Upozornění na ceny Nastavení účtu Odhlásit