Porovnejte a ušetřete na hotelech v destinaci Ostrava

Je nám líto, Nepodporujeme pobyty přesahující 30 nocí.

Hledejte na naší mapě ty nejlepší hotely ve městě Ostrava

Pomocí naší mapy najdete hotely v okolí města Ostrava nebo atrakcí, které chcete navštívit.

Nejlepší hotely ve městě Ostrava. Přečtěte si hodnocení

Rezervujte si dokonalý pobyt s jistotou. Přečtěte si před rezervací naše hodnocení skutečných hostů.

Zobrazit další hotely

Hotely v Ostrava

Ubytování v Ostravě

Třetí největší české město nemá zrovna kompaktní charakter. Proto je správný výběr lokality ubytování vzhledem k účelu vaší cesty důležitější než jinde.

 

Centrum – Moravská Ostrava

Ubytování v centru města je podle očekávání nejpestřejší. Najdete tu přepychové hotely s bazény se slanou vodou, vířivkami a zvukotěsnými pokoji, butikové elegantní hotely i levné, pro každého dostupné možnosti ubytování jako jsou penziony, hostely nebo ubytovny. Moravská Ostrava je vhodná nejen pro ty, kdo přijeli do divadla, pobavit se na Stodolní či za architektonickými krásami města, ale i pro návštěvníky na služební cestě. Právě v centru metropole se nachází sídla většiny ostravských velkých firem, výstaviště Černá louka, business centrum nebo kongresový sál Akademie. Nezapomeňte si udělat rezervaci včas – zejména v době významných veletrhů se místa plní velmi rychle.

 

Nové Vítkovice a Jižní Ostrava

Podobně je tomu i s možná nejvýznamnější kulturní událostí, jež se ročně v Ostravě odehrává, s hudebním festivalem Colours of Ostrava. Z někdejšího působiště v centru města se akce přestěhovala do areálu bývalých železáren v Nových Vítkovicích. Většina návštěvníků využívá kapacity stanového městečka, ale lze si zde dopřát i pohodlnější nocleh, což se může hodit třeba osobám se zdravotními omezeními. I zde je několik možností v různých cenových kategoriích, ještě větší výběr se však nabízí v nedaleké čtvrti Jižní Ostrava. Zde stojí levné penziony, mnoho apartmánů i velké hotely se vším myslitelným zázemím. Rezervace pokoje na jihu města se vám vyplatí i v případě, že se chystáte na sportovní utkání nebo megakoncert do ČEZ Arény.

 

Poruba

Pokud jste si přijeli prohlédnout unikátní městskou památkovou zónu v Porubě, nebudete muset sahat příliš hluboko do kapsy. Díky své poloze stranou hlavního dění je zde příjemně lacino, ať už v hotelech, penzionech či apartmánech. Návštěvu si tak klidně budete moci protáhnout a vychutnat si atmosféru zvláštního sídliště postaveného socialistickým režimem v 50. letech a zjistit, že ne nutně veškerá architektura z té doby musí být ohyzdná. Na nádraží ve Svinově je to přitom městskou hromadnou dopravou necelých 10 minut a na Hlavní nádraží se dostanete za půl hodiny. Může se tedy jednat i o výhodnou alternativu, pokud už jsou nízkorozpočtové varianty v centru obsazené.