Vina del Mar

18. 12. 2018 - 19. 12. 2018

2 hosté - 1 pokoj

Hledáte inspiraci pro své ubytování? Ke skvěle hodnoceným levným hotelům ve městě Vina del Mar patří na základě hodnocení uživatelů Hostal 7 Norte, Hostal Hard's a Depto Luminoso en Viña Libertad. Skyscanner Hotely je rychlý, bezplatný a snadný způsob, jak zorganizovat váš pobyt. Stačí pár kliknutí a můžete snadno hledat, porovnávat a rezervovat ubytování ve městě Vina del Mar přechodem přímo na webové stránky hotelu nebo cestovní kanceláře. Za váš pobyt rezervovaný u nás nejsou přičítány žádné poplatky. Pro začátek zkuste přidat váš vybraný termín do pole hledání výše a dovolte nám vyhledat pro vás levné nabídky hotelů. Případně si můžete vybrat z možností hotelů výše.

Co říkají cestující o městě Vina del Mar?

9,8
Nadšenci pro turistiku
8,1
Cestující rodiny
8,0
Nadšenci pro noční život
7,1
Nadšenci pro umění a design
7,1
Trendy cestovatelé
Hodnocení členů (38)
ClaudioSe
ClaudioSeMilan
30.11.2017

After watch the fire show to celebrate the New Year in Valparaiso, I headed to Vina del Mar clubs to party. Great vibe and a nice discovery the following days, that there is more to the vibrant nightlife. Not really the beach (the water is too cold for my liking), but big parks and green spaces to stroll around.

Kevin Picholo
Kevin PicholoFoster City
01.03.2017

Did a trip on a bus from Santiago. Spent the half day at the beach and other half eating and walking around. Its a weekend getaway town for the locals.

Wanugee
WanugeeSF Bay Area, Western US
06.01.2017

Vina del Mar is a great coastal resort town reminiscent of California. In fact, the deep bay reminds me a lot of Monterey, California, where I grew up, with its shape and deep waters. The beautiful long beaches are like Southern California, and with the hi-rises, a bit like Santa Monica or Surfer's Paradise in Australia. The weather is a lot like parts of California, too. In fact, it is a sister city to Sausalito, California, the popular tourist destination across the bay from San Francisco, and the town by the shore has more of that feeling. So sit on a patio restaurant, take in the great view, and enjoy a nice Ceviche and glass of wine, like I did when I visited. Vina Del Mar has about 250,000 people, fourth largest in Chile.

John Smith
John Smith
26.09.2013

Cool place

Naplánujte si cestu do země Chile