Porovnejte a ušetřete na hotelech v destinaci New York

Je nám líto, Nepodporujeme pobyty přesahující 30 nocí.

Hledejte na naší mapě ty nejlepší hotely ve městě New York

Pomocí naší mapy najdete hotely v okolí města New York nebo atrakcí, které chcete navštívit.

Nejlepší hotely ve městě New York. Přečtěte si hodnocení

Rezervujte si dokonalý pobyt s jistotou. Přečtěte si před rezervací naše hodnocení skutečných hostů.

Zobrazit další hotely

Hotely v New York

Ubytování v New Yorku

Kde se v New Yorku nejlépe ubytovat? Na to neexistuje jednoznačná odpověď. Zkusíme se spolu podívat alespoň na pár oblastí v centru, které byste podle svého zaměření a účelu cesty mohli zvážit. Co se týče kvality ubytování a cen, které za ně zaplatíte, na Manhattanu nebo v Queensu je rozhodně dráže než v Evropě – ubytování bývá čisté, ale i to nejzákladnější vás bude stát okolo tisíce kroun za noc. Lepší situace je třeba v Brooklynu.

 

Manhattan

Ústřední část New Yorku, ostrov Manhattan s Central Parkem, mrakodrapy a spoustou kulturních institucí, se dělí na tři části.

Jižní třetina Manhattanu se nazývá Downtown a z Battery Parku na jeho nejjižnějším cípu se můžete vypravit za Sochou Svobody nebo na Staten Island, táhne se tudy proslavená burzovní ulice Wall Street nebo někdejší bohémská a dnes už spíše zbohatlická, avšak stále šarm si zachovávající čtvrť East Village. Většina možností krátkodobého bydlení je tu finančně náročnější, ale najdou se i low-cost možnosti, takže si atmosféry, kterou známe z filmů, může užívat každý.

Od 14. ulice po Central Park se vymezuje Midtown. Nedaleko Empire State Building se rozkládá umělecká čtvrť Chelsea. Oblast mezi 19. a 26. ulicí je doslova nacpaná zajímavými galeriemi, výstavními sály i prostory pro nejrůznější další akce. Jde třeba o sály The Kitchen, Eyebeam nebo Gagosian Gallery. Na centrum populárního velkoměsta je tu skvělý výběr v různých cenových relacích – najdete tu hostely, skromější hotely a penziony i hotely globálních značek s obvyklým zázemím.

Upper Manhattan neboli Uptown, to je především Harlem. A Harlem je dynamickou čtvrtí s multikulturní povahou. Od Velké hospodářské krize nebyl právě známý svou bezpečností, ale to se dnes mění a pokud vás zajímá afroamerická kultura, na které právě tady vyrostl jazz, jak ho dnes známe, jste na správném místě. Z ubytovacích zařízení si můžete vybrat mezi apartmány poskytujícími maximální soukromí a rezidenční pocit, útulnými hotely i hostely zaměřenými na baťůžkáře.

 

Brooklyn

Z dalších částí města zmiňme třeba přes řeku Hudson se nacházející Brooklyn. Nejen že je z jeho břehů a kopců u řeky nádherný výhled na manhattanské panorama, zažijete tu také „obyčejnější“ New York s menším procentem turistů a více Newyorčany různých barev pletí, vyznání, stylů a kulturních kořenů. Výběr v rámci finančně výhodného spaní je tu větší než jinde a za nižší cenu často získáte i lepší kvalitu než v okolí třeba takové Times Square.