Porovnejte a ušetřete na hotelech v destinaci Londýn

Je nám líto, Nepodporujeme pobyty přesahující 30 nocí.

Hledejte na naší mapě ty nejlepší hotely ve městě Londýn

Pomocí naší mapy najdete hotely v okolí města Londýn nebo atrakcí, které chcete navštívit.

Nejlepší hotely ve městě Londýn. Přečtěte si hodnocení

Rezervujte si dokonalý pobyt s jistotou. Přečtěte si před rezervací naše hodnocení skutečných hostů.

Zobrazit další hotely

Hotely v Londýn

Ubytování v Londýně

Britská metropole je neskutečně rozmanité město. Každá čtvrť je jiná, je tu nepřeberné množství architektonických a kulturních památek, krásných parků, trhů, tisíce koncertů, představení a dalších akcí každý večer a za jednu návštěvu se rozhodně nedá vidět všechno. Se základnou v jedné části však můžete stihnout více než odjinud, protože doprava po městě může být velmi náročná na čas. Výběr lokality v závislosti na svých zájmech tedy nepodceňte. Výhodou je, že je všude velmi pestrá nabídka a vyberou si nároční hosté i ti, kterým jde jen o místo k přespání a ušetření peněz.

 

Soho, Marylebone

Jste v Londýně poprvé, chcete obejít základní památky, nakupovat, dobře jíst a večer se bavit? Pak hledejte v okolí Oxford Street. To nejdůležitější budete mít po ruce – Parlament, Westminster Abbey, Trafalagar Square, Piccadilly Circus, Leicester Square, Covent Garden, Hyde Park, Baker Street... Soho je velmi rušné a plné turistů, což může někoho bavit a jiného ne. Pokud byste rádi bydleli v centru, ale zároveň si chcete užít trochu klidu, stačí jít z Oxford Street na druhou stranu, do Marylebone. Ujdete 200 metrů v této rezidenční čtvrti a nebudete věřit, že jen kousek za vámi zůstal všechen hluk a chaos.

 

Kensington a Chelsea

Jestli si svůj pobyt chcete skutečně užít, vyberte si jednu z možná dražších, ale o to příjemnějších možností ubytování v Kensingtonu nebo v Chelsea. Tyto dvě vilové čtvrti jsou klidné, bezpečné a krásné. Ulice jsou lemovány stromy, často platany, jeden dům je krásnější než druhý a je možné, že potkáte i nějaké známé osobnosti. Je odtud kousek k Hyde parku i k Temži, Buckinghamský palác a vládní čtvrť Westminster jsou v podstatě za rohem a slavný obchodní dům Harrods, tři z nejzajímavějších londýnských muzejí a Royal Albert Hall jen pár kroků od vašich dveří.

 

Camden Town, Islington, Shoreditch

Mnoho lidí přijíždí do města za koncertem, na divadelní představení nebo do tanečních klubů. Tři výše jmenované čtvrti jsou ty s největší koncentrací kulturních akcí. Camden je o rockové a alternativní hudbě, v Islingtonu najdete jedno z nejlepších tanečních divadel na světě Sadler’s Wells, a Shoreditch je novým centrem elektronické scény. A všude jsou hospody a bary s jazzovými, bluesovými a soulovými jamy a menšími koncerty.

 

City of London, Canary Wharf

Návštěvníky na služební cestě budou zajímat nejspíše čtvrti The City a Canary Wharf, kde je soustředěn obchodní a administrativní život. V City krom moderních budov najdete i monumentální katedrálu Sv. Pavla, přes řeku a most Millenium Bridge stojí Tate Modern Gallery, dále po proudu si můžete prohlédnout pevnost Tower. Nedaleko ústřední Liverpool Street Station se poptejte po velikém zastřešeném trhu Spitalfields Market, kde můžete nakoupit dárečky pro blízké.

 

Letiště

Brzy ráno odlétáte z některého londýnského letiště? Raději se k němu vypravte už den předem a přespěte v jeho blízkosti. Noční autobusy jsou totiž pro neznalého uživatele noční můra, musí se několikrát přesedat a cesta trvá neskutečně dlouho, metro v časných ranních hodnách nejezdí a cesta taxíkem by vás vyšla pěkně draho. U každého letiště přitom najdete mnoho možností noclehu za rozumnou cenu a nebudete muset mít strach, že váš taxík či autobus uvázne v dopravní zácpě.