Southampton

19. 12. 2018 - 20. 12. 2018

2 hosté - 1 pokoj

Hledáte inspiraci pro své ubytování? Ke skvěle hodnoceným levným hotelům ve městě Southampton patří na základě hodnocení uživatelů The jolly farmer, Fountain Court Hotel a Flying Dutchman. Skyscanner Hotely je rychlý, bezplatný a snadný způsob, jak zorganizovat váš pobyt. Stačí pár kliknutí a můžete snadno hledat, porovnávat a rezervovat ubytování ve městě Southampton přechodem přímo na webové stránky hotelu nebo cestovní kanceláře. Za váš pobyt rezervovaný u nás nejsou přičítány žádné poplatky. Pro začátek zkuste přidat váš vybraný termín do pole hledání výše a dovolte nám vyhledat pro vás levné nabídky hotelů. Případně si můžete vybrat z možností hotelů výše.

Co říkají cestující o městě Southampton?

9,8
Nadšenci pro historii
8,1
Nadšenci pro turistiku
7,8
Na služební cestě
7,8
Cestující rodiny
Hodnocení členů (12)
D'Maris Coffman
D'Maris CoffmanLondon
06.08.2016

Not sure why it has got such a bad rap on this site. Sure, it's not Winchester, but it is a charming city on the coast with an excellent university and an interesting historic district. Not drab or grey at all on a summer day.

Vasiliki Sfendouraki
Vasiliki SfendourakiBournemouth
20.06.2014

Interesting city, as you can discover lots of ruins such as the walls or the gate just by walking around. Also has a few malls for those interested in shopping. But personally I don't find it beautiful as it does have a very grey look, both the sea and the sky. It is very industrialised. I believe a day is more than enough to spend in this city.

rk doty
rk doty
27.05.2014

Impossible. Spent many minutes figuring out how to create a trip ( finding the + sign). Many minutes more attempting unsuccessfully to add stops to a trip. Failure.

Colleen Mitcham
Colleen MitchamSouthampton
06.01.2017

It's a bustling city with 2 universities and mantling, bars & restaurants. In the summer it's great to sit by the water at Ocean village and watch the world go by! Plenty to do here & there will soon be a Titanic museum as well as the Tudor House, art Gallery & various other museum. We have the Bargate which was the entrance to the walled town - visit here & take a look around!

Naplánujte si cestu do země Velká Británie