Mapa

Lety společnosti Aegean Airlines

Aegean Airlines v překladu znamená Egejské Aerolinie. Tato největší řecká letecká společnost má svou hlavní leteckou základnu v Aténách. Mezi další základny patří např. Soluň, Iraklio nebo letiště na Kypru. Na Kypru začala společnost působit po zániku firmy Cyprus Airways. Letecká společnost funguje od roku 1987. Do roku 1999 však provozovala pouze soukromé lety. O rok pozněji Aegean Airlines odkoupila další řeckou společnost Olympic Air a vstoupila do Star Alliance. Od roku 2012 funguje celoroční linka z Prahy do Atén. Dvě léta byla k dispozici také trasa Iraklio – Praha, která v roce 2017 však již otevřena nebyla. Aerolinie používá především Airbusy A320-200.

Proč letět s Aegean Airlines

Odbavení

Odbavení je u společnosti Aegean Airlines zdarma. Check-in vám provedou pracovníci na přepážkách. Můžete se však odbavit sami v připravených automatech a ušetřit tak čas ve frontě. Check-in je možné provést také online na internetových stránkách společnosti a to nejdříve 30 hodin před vaším odletem. Letenku si doma vytiskněte, anebo si je zašlete do mobilního telefonu. Poslední možností odbavení je mobilní aplikace Aegean Airlines S.A., kterou si můžete stáhnout do mobilu nebo tabletu z iTunes nebo Google Play.

Zavazadla

Kabinové zavazadlo je zdarma povoleno při dodržení rozměrů 56x45x25cm a max. váhy 8kg. Kromě jednoho kusu zavazadla si můžete vzít na palubu také drobný předmět typu kabelky nebo notebooku. Zapsané zavazadlo není u nejlevnějšího tarifu Go Light v ceně letenky. Zavazadlo 23kg si lze zakoupit při koupi letu nebo později ve vašich správách rezervací. Online cena je 18-30EUR. Na letišti zaplatíte cca dvojnásobek. Cena vždy závisí na letecké vzdálenosti destinací.

Sedadla

Vaše oblíbené místo v letadle si můžete zdarma zvolit během online check-inu. Pokud si sedadlo nevyberete, bude vám náhodně přiděleno automaticky. Komfort získáte, když si připlatíte za speciální sedadla s větším prostorem na nohy.

Rezervační poplatky

Letenky lze zakoupit platební kartou nebo přes systém PayPal. Společnost Aegean Airlines si za online rezervaci neúčtuje žádné speciální poplatky. U třídy Flex můžete provést změnu letenek zdarma. Zaplatíte pouze případný rozdíl v ceně letů. Letenky třídy Go Light lze měnit za 40EUR u krátkých letů a 50EUR u delších mezinárodních letů. Zrušení letenky možné není.

Služby na palubě

Na všech mezinárodních letech je cestujícím zdarma nabídnuto teplé jídlo tradiční řecké kuchyně a také studené a teplé nápoje. Ve třídě Business jsou na výběr 2 teplá jídla. Třída Business má na řeckých linkách k dispozici pouze studené občerstvení. V roce 2017 byla společnost Aegean Airlines zvolena nejlepším regionálním leteckým dopravcem v Evropě. Aerolinie zajišťuje mnoho letů mezi řeckými ostrovy.

Aegean Airlines

5,0/5
Na základě 3657 hodnocení

Hodnotíme poskytovatele na základě zpětné vazby uživatelů týkající se: spolehlivosti cen, poplatků, služeb zákazníkům a snadnosti používání stránek poskytovatele.

Další informace

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.