Mapa

Lety Air France

Air France je hlavní francouzská letecká společnost. Vznikla již v roce 1933 a své sídlo má v Paříži na letišti Charlese de Gaulla. Air France je členem aliance SkyTeam. V roce 2014 odkoupila společnost nizozemskou aerolinii KLM. Vznikla tak největší letecké společnost na světě s názvem Air France-KLM. Mezi sesterské aerolinie patří firmy HOP! a Transavia France. Trasu z Prahy do Paříže zajišťuje Air France ve spolupráci s ČSA, která je také součástí aliance SkyTeam. Společnost AirFrance často létá i na jiné kontinenty. Své lety zajišťuje do cca 185 destinací v 83 státech. K dispozici má více než 220 letadel.

Proč letět s Air France

Odbavení

U společnosti Air France se můžete zdarma odbavit na letišti nebo online. První možností online check-inu je přihlášení do systému přes internetové stránky společnosti. Check-in si můžete provést také pomocí mobilní aplikace. Letenku stačí na letišti ukázat přímo v mobilu. Přepážky na letištích zavírají 40 minut před odletem u evropských letů a 60 minut u letů mimo Evropu.

Zavazadla

Na palubu letadla si s sebou můžete vzít bezplatně 1 příruční zavazadlo s povolenými rozměry 55x35x25cm a také extra notebook nebo kabelku. Váha palubních zavazadel nesmí přesáhnout 12kg. Nejnižší cestovní třídy mají odbavené zavazadlo v ceně letu jen u některých dálkových letů. Maximální váha zapsaného zavazadla je stanovená na 23kg. Nově zavedený tarif Light odbavené zavazadlo neobsahuje. U dálkových letů zaplatíte za zavazadlo 50EUR. U letů po Evropě cca polovinu. Vždy záleží na dané destinaci.

Sedadla

30 hodin před odletem si lze při online check-inu zvolit zdarma standardní sedadlo. Bezplatně vám bude přiděleno i na letišti, nicméně volba pár hodin před letem může být již dost omezená. Chcete-li své sedadlo znát déle dopředu nebo požadujete-li sedadlo s extra místem na nohy, budete si za něj muset připlatit. Za standardní sedadlo před check-inem je účtováno 10EUR pro krátké a 20EUR pro dlouhé lety.

Rezervační poplatky

Zakoupení letenky online je zdarma. Air France nyní nabízí možnost „Time to Think“, kdy si svou rezervaci můžete rozmyslet a máte garantovanou stejnou cenu po dobu 3 dnů. Tato služba je zpoplatněna částkou 5EUR.

Služby na palubě

Při letech společnosti Air France vám bude bezplatně poskytnuto občerstvení. Jídlo začíná koktejlem, který může být alkoholický nebo nealkoholický. Šampaňské a vína na palubě jsou výběrem známého someliéra Paola Basso. Na výběr je vždy ze dvou teplých jídel. Servírována vám bude také káva a čaj. Vaše děti potěší speciální dětské menu s dětskými tácy a balíčkem her. Jídlo pro děti je nabízeno jako první.

Air France

4,5/5
Na základě 100 hodnocení

Hodnotíme poskytovatele na základě zpětné vazby uživatelů týkající se: spolehlivosti cen, poplatků, služeb zákazníkům a snadnosti používání stránek poskytovatele.

Další informace

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.