Mapa

Lety Air Serbia

Air Serbia je srbská národní aerolinie. Hlavní leteckou základnou společnosti je letiště v Bělehradu. Leteckou společnost vlastní částečně Etihad Airways ze Spojených arabských Emirátů. Proto míří mnoho letů ze Srbska do Abu Dhabi a dále do Asie. V roce 2016 byla Air Serbia čtvrtou největší aerolinií ve Střední a Východní Evropě. V minulosti používala jméno Jat Airways. Po odkoupení 49% akcií společností Etihad, došlo k reorganizaci a přejmenování firmy. Většinový podíl si stále drží srbská vláda. Společnost v posledních letech velmi posiluje. V roce 2016 zavedla přímý let do New Yorku. Aerolinie létá do víc než 40 destinací v Evropě, ve Středomoří, na Blízkém Východě a v Severní Americe.

Proč letět se společností Air Serbia

Odbavení

Všechny typy odbavení jsou u letecké společnosti Air Serbia zdarma. Check-in začíná zpravidla 2 hodiny před odletem. U delších letů na Blízký Východ nebo do New Yorku je otevřen 3 hodiny před letem. V tomto případě dojde i k dřívějšímu uzavření odbavení a to 1 hodinu před časem letu. Online check-in je k dispozici 36 hodin před odletem. Letenku si vytiskněte a na letišti přistupte přímo k bezpečnostní proceduře. Máte-li k odbavení zapsané zavazadlo, zastavte se před tím u přepážky "drop off", kde zavazadlo odevzdáte.

Zavazadla

Na palubu letadla si můžete vzít zdarma jedno zavazadlo o rozměrech 55x40x20cm a hmotnosti 8kg. Kromě tohoto zavazadla je povoleno vzít si i druhé menší zavazadlo např. s notebookem nebo fotoaparátem. Odbavené zavazadlo je rovněž bez poplatku do max. hmotnosti 23kg. Do New Yorku lze cestovat dokonce se 2 zavazadly.

Sedadla

Výběr standardního sedadla u ekonomické třídy je za drobný poplatek 1,50-2,50EUR. Za sedadlo s větším prostorem na nohy, tzv. extra leg room, zaplatíte 4EUR. Ve speciální zóně s větším soukromím a přednostním nástupem do letadla stojí místo 2,50EUR.

Rezervační poplatky

Tým Air Serbia s vámi bude komunikovat i na sociálních sítích Facebook a Twitter nebo prostřednictvím kontaktního centra. Společnost si při platbě online neúčtuje žádné poplatky. Procento z platby si však může započítat vaše banka.

Služby na palubě

Speciální jídlo je možné objednat dopředu nejpozději 24 hodin před letem u tras delších než 2 hodiny. Rezervovat si ho můžete online na stránkách Air Serbia nebo prostřednictvím kontaktního centra. Na výběr jsou speciální pokrmy pro děti nebo jídla veganská a vegetariánská. U letů do 2 hodin a letů trvajících 2-4 hodiny dostanete zdarma malé občerstvení v podobě sendviče, zákusku a také alkoholických a nealkoholických nápojů. Na některých krátkých trasách dostanete zdarma pouze nápoje. U letů delších než 4 hodiny vám bude nabídnuto teplé jídlo ze tří možností. Během letu do New Yorku obdržíte kromě teplého jídla další sendvič, brambůrky a rovněž nápoje všeho druhu. U dálkových spojů jsou vám bezplatně k dispozici filmy a TV programy. Síť wifi s omezenými daty je za poplatek.

Air Serbia

4,0/5
Na základě 978 hodnocení

Hodnotíme poskytovatele na základě zpětné vazby uživatelů týkající se: spolehlivosti cen, poplatků, služeb zákazníkům a snadnosti používání stránek poskytovatele.

Další informace

Proč letět se společností Air Serbia

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.