Mapa

Lety Alitalia

Italská společnost Alitalia má svá sídla na hlavních letištích v Římě a v Miláně. Společnost je členem aliance SkyTeam. Součástí firmy jsou také dceřiné společnosti Alitalia CityLiner a Alitalia Cargo. V roce 2008 se letecká společnost dostala do značných ekonomických problémů a pravidelně docházelo k velkému zpoždění letů. K bankrotu však nedošlo a aerolinie pokračovala v činnosti. V roce 2017, kdy letecká společnost létala do téměř 100 destinací, se však opět začalo schylovat k bankrotu. Zájem o odkoupení společnosti projevila např. nízkorozpočtová britská aerolinie easyJet. V příštích měsících se ukáže, zda bude Alitalia zachráněna nebo zda dojde ke sloučení s jinou aerolinií.

Proč letět se společností Alitalia

Odbavení

Odbavení na letišti je zdarma. Přepážka se otevírá 2 nebo 3 hodiny před odletem. Závisí na dané destinaci. Check-in si lze provést také z domova. Online odbavení je k dispozici na internetových stránkách společnosti po přihlášení do rezervačního systému a začíná 48 hodin před odletem. Letenku si můžete vytisknout i v kiosku na letišti. Odbavit se lze rychle také pomocí speciální mobilní aplikace Alitalia.

Zavazadla

Na palubu letadla je dovoleno vzít si zdarma příruční zavazadlo s rozměry 55x35x25cm a váhou 8kg. Můžete si vzít také druhý malý předmět, jako je notebook, kabelka nebo fotoaparát. U dálkových spojů lze vždy odbavit zdarma jeden kufr o celkové váze 23kg. U kratších letů po Evropě není zavazadlo součástí letenky u nejnižšího tarifu Light. Dokoupení zapsaného zavazadla online vás vyjde na 20EUR. Na letišti jsou ceny dvojnásobné. Sportovní vybavení si můžete vzít místo vašeho odbaveného zavazadla.

Sedadla

Za sedadlo s větším prostorem na nohy, tzv. Comfort Seat, si budete muset připlatit při rezervaci letenky. Při letech po Itálii zaplatíte 20EUR, u mezinárodních letů 30-40EUR a u mezikontinentálních letů 85-95EUR. Klasické sedadlo si zvolíte bezplatně v momentě odbavení. Pokud si místo v letadle nevyberete, systém vám jej přidělí automaticky.

Rezervační poplatky

Při platbě letenky online přes internetové stránky Alitalia vám není účtován žádný poplatek. Při telefonické platbě zaplatíte 20EUR. V kanceláři na letišti zaplatíte 25EUR za letenky v Schengenském prostoru a 35EUR za delší lety.

Služby na palubě

U dálkových letů je teplé občerstvení v ceně letenek u všech cestovních kategorií. Zákazníci mají zpravidla na výběr mezi masovým jídlem a těstovinami. Nechybí ovoce a zákusek. Na krátkých letech po Evropě dostanete zdarma balíček sušenek a bezplatně jsou vám také nabízeny alkoholické i nealkoholické nápoje. Cestujícím je také nabídnuta 100% arabská káva slavné italské značky Lavazza. Během dálkových letů můžete sledovat filmy na malé zabudované obrazovce před vámi. Wifi připojení je k dispozici za poplatek. Za 24MB zaplatíte cca 10EUR.

Alitalia

4,5/5
Na základě 7652 hodnocení

Hodnotíme poskytovatele na základě zpětné vazby uživatelů týkající se: spolehlivosti cen, poplatků, služeb zákazníkům a snadnosti používání stránek poskytovatele.

Další informace

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.