Mapa

Lety British Airways

Letecká společnost British Airways je společně s easyJet největším leteckým dopravcem ve Velké Británii. Hlavní základnu má na londýnském letišti Heathrow. Druhou největší základnou je pak další z londýnských letišť, Gatwick, odkud rovněž odlétá velké množství letů. V roce 2011 ohlásila společnost spojení se španělskou aerolinií Iberia. Vznikl tak holding IAG – International Airlines Group. Skupina IAG operuje s 400 letadly a ročně přepraví cca 62 milionů cestujících do více než 200 destinací. V roce 2013 obdržela společnost objednávku největších osobních letadel světa Airbus A380. British Airways spojují Prahu s Londýnem už dlouhá léta.

Proč letět s British Airways

Odbavení

S British Airways máte celkem 3 možnosti, jak provést svůj check-in. Na výběr máte klasický check-in na přepážce, který se zpravidla otevírá 3 hodiny před odletem a zavírá 45 minut před odletem. Další možností je provést své odbavení online na počítači nebo v mobilní aplikaci. Pokud nemáte k odbavení žádné zavazadlo, můžete s vytištěnou letenkou přistoupit přímo k bezpečnostní proceduře. Všechny popsané způsoby check-inu jsou u společnosti British Airways zdarma.

Zavazadla

Do kabiny letadla jsou vám bezplatně povolena dvě palubní zavazadla s rozměry 56x45x25cm a 40x30x15cm a celkovou hmotností 23kg. Zapsané zavazadlo je v ceně letenky jen u dálkových letů. Na některých trasách je zahrnuto dokonce více zavazadel. U krátkých a středních letů si u nejnižších cestovních tříd musíte zavazadlo přikoupit. Jeho cena se pohybuje mezi 25-40GBP za jednosměrný let. Speciální tarify jsou stanoveny v Jižní Africe.

Sedadla

Kromě třídy Basic Economy si můžete své sedadlo zvolit bezplatně. U této nejnižší třídy si lze sedadlo vybrat za 7GBP. Pro cestování s velkými křehkými předměty, jako jsou např. hudební nástroje, je vám umožněno zakoupit si extra sedadlo vedle vás. V tomto případě zaplatíte standardní tarif bez letištních poplatků.

Rezervační poplatky

Zakoupíte-li letenku online např. přes internetové stránky společnosti British Airways, nebude vám účtován žádný rezervační poplatek. Při rezervaci přes call centrum zaplatíte 500Kč a při nákupu letenky na pobočce na letišti zaplatíte navíc 1550Kč.

Služby na palubě

British Airways má pro připravování jídla uzavřeno partnerství se společností Marks & Spencer. Na krátkých letech ve třídě Economy si za občerstvení musíte připlatit. Menu je vám k dispozici za cenu kolem 5GBP. Není možné platit hotovostí. Třída Business má jídlo v ceně na všech letech. U dálkových letů je pak strava zdarma nabídnuta všem cestujícím. Vždy si můžete zakoupit speciální menu Gourmet. Na dlouhých letech jsou k dispozici také obrazovky s filmy, hudbou a další zábavou.

British Airways

5,0/5
Na základě 178 hodnocení

Hodnotíme poskytovatele na základě zpětné vazby uživatelů týkající se: spolehlivosti cen, poplatků, služeb zákazníkům a snadnosti používání stránek poskytovatele.

Další informace

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.