Mapa

Lety ČSA

České aerolinie, s často používanou zkratkou ČSA, patří k nejstarším leteckým společnostem na světě. Vznik se datuje už od roku 1923, kdy vznikly jako Československé aerolinie. Hlavní sídlo mají na letišti Václava Havla v Praze. Další letecké základny má firma v Bratislavě, Karlových Varech a Košicích. V roce 2016 bylo přepraveno celkem 2,27 milionů cestujících. V letní sezóně 2017 létala společnost do 50 destinací v 25 zemích v Evropě a v Asii. Ve stejném roce se majoritním vlastníkem ČSA stala firma Travel Service, která odkoupila podíl od Korean Air a dalších společností. Získala tak podíl 97,74 %.

Proč letět s ČSA

Odbavení

Online odbavení je možné již 36 hodin před odletem. Uzavírá se 1 hodinu před cestou. K provedení check-inu budete potřebovat rezervační kód letenky a příjmení cestujícího. Cestujete-li pouze s kabinovým zavazadlem, můžete si vytisknout letenku z pohodlí domova a na letišti přistoupit přímo k bezpečnostní kontrole. Na letišti jsou pro vás také připraveny samo odbavovací kiosky. Na přepážkách se lze u ČSA rovněž odbavit bezplatně. Využít můžete také mobilní aplikaci dostupnou pro Android a iOS. Odbavení je ukončeno 40 minut před plánovaným odletem u kratších letů po Evropě.

Zavazadla

Poplatky za zavazadla závisí na balíčku, v jakém jste letenku zakoupili. U všech tříd však máte k dispozici zdarma příruční zavazadlo s rozměry 55x45x25cm a hmotností 8kg. Od třídy Economy Plus máte navíc ještě zdarma malou tašku do 3kg s rozměry 40x30x15cm, kterou můžete typicky využít pro notebook nebo kabelku. Od balíčku Plus máte také v ceně letenky zapsané zavazadlo s hmotnostním limitem 23kg. Zavazadla si můžete vždy dokoupit online ve správě rezervací. Např. pro lety po Evropě s platbou více než 36 hodin dopředu stojí zavazadlo 680Kč.

Sedadla

U společnosti ČSA si můžete během rezervace zakoupit preferované sedadlo v přední řadě nebo u nouzového východu. Tyto sedadla mají větší prostor na nohy. Poplatek za službu je od 10EUR a závisí na typu trasy. U cestovní třídy Lite Economy zaplatíte za výběr běžného sedadla (kromě preferovaných sedadel) poplatek od 5EUR. V ostatních třídách si lze sedadlo vybrat zdarma.

Rezervační poplatky

Platba rezervace kreditní a debetní kartou je zdarma. Změna termínu rezervace závisí na destinaci, cenovém balíčku a časovém odstupu. Zpravidla je účtován poplatek 60-100EUR a rozdíl v ceně letenky.

Služby na palubě

Cestující ve třídě Economy Flex obdrží na lince do 3 hodin letu drobné občerstvení a nápoje. Ve třídách Lite a Plus si musí za občerstvení zaplatit. Platba je umožněna v korunách, eurech nebo platební kartou. Střední a dlouhé lety zahrnují občerstvení u všech cestovních tříd. Nabízeny jsou české lokální produkty jako pivo Pilsner Urquell nebo moravská vína.

Czech Airlines

5,0/5
Na základě 186 hodnocení

Hodnotíme poskytovatele na základě zpětné vazby uživatelů týkající se: spolehlivosti cen, poplatků, služeb zákazníkům a snadnosti používání stránek poskytovatele.

Další informace

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.