Mapa

Lety easyJet

easyJet je britská nízkorozpočtová aerolinie s hlavním sídlem v Londýně. Společnost funguje od roku 1995. Operuje na 820 letových trasách ve 30 zemích. V Evropě má celkem 28 základen. Podle počtu přepravených cestujících je easyJet, po společnosti Ryanair, druhou největší leteckou společností v Evropě. V roce 2016 přepravila firma 75,5 milionu pasažérů. Z Prahy začal easyJet létat v roce 2002 do anglického Bristolu. Dnes létá easyJet z Prahy do 11 destinací a díky svým levným letenkám se těší velké oblibě. Podobně jako ostatní nízkorozpočtové společnosti se i easyJet snaží o provozování, co nejméně typů letadel a využívání letišť s nižšími poplatky.

Proč letět s easyJet

Odbavení

Odbavení se společností easyJet je možné už 30 dnů před letem. Nejpozdějším možným termínem jsou 2 hodiny před plánovaným odletem. Provedení check-inu je vyžadováno online. Můžete tak učinit na vašem počítači nebo v mobilní aplikaci. Pokud check-in nestihnete provést online, bude vám za něj na letišti účtován poplatek.

Zavazadla

Příruční zavazadlo s rozměry 56x45x25cm vám je přepraveno zdarma. Váha není společností omezena. Odbavené zavazadlo do 15kg lze zakoupit pouze online za tyto přibližné ceny 324-1080Kč. Cena vždy závisí na vybrané trase. Zavazadlo do 23kg vás bude stát 504-1224Kč. Za každý nadlimitní kilogram zaplatíte na letišti 250Kč až do maximální povolené hmotnosti 32kg. Sportovní potřeby se rozdělují na malé a velké a platí se zvlášť

Sedadla

Za drobný poplatek si můžete zvolit své oblíbené sedadlo při rezervaci nebo následně ve správě vašich rezervací (manage booking). Pokud se pro platbu sedadla nerozhodnete, bude vám náhodné sedadlo přiděleno při check-inu. Lze si objednat o něco dražší přední sedadla. Získáte tak zrychlený check-in. Poslední možností je připlatit si za sedadla s větším prostorem na nohy, tzv. extra leg room seats. Výběr standardního sedadla stojí 59-154Kč.

Rezervační poplatky

Při rezervaci letenky je účtován administrativní poplatek 460Kč. Tento poplatek je zřetelně zahrnut v ceně letu, což uvidíte při koupi. Transakce platební kartou při online rezervaci jsou zdarma. Zrušení rezervace do 24 je zpoplatněno částkou 768Kč. Další změny závisí na sezóně. Čím dříve změnu provedete, tím bude také levnější.

Služby na palubě

Letecká společnost easyJet na svých trasách nabízí službu Bistro, v rámci které si můžete zakoupit hlavní jídlo za 6EUR. Mezi tyto pokrmy patří např. pizza, bagety, kuřecí rolky apod. Společnost dále nabízí horké nápoje v kombinaci s muffiny. Na palubě nechybí ani alkoholické nápoje. Cena piva je 6EUR. Objednáte-li si svůj oblíbený nápoj nebo sendvič dopředu, získáte na každé z položek slevu 1EUR. V předstihu lze také zakoupit voucher a získat tak slevu 20 % na palubní občerstvení. V září 2017 easyJet oznámil, že se na svých linkách pokusí zavést zábavu v podobě filmů, hudby a dětských her. V letovém módu si budou moci cestující připojit do „entertainment“ sítě svá vlastní zařízení.

easyJet

5,0/5
Na základě 487 hodnocení

Hodnotíme poskytovatele na základě zpětné vazby uživatelů týkající se: spolehlivosti cen, poplatků, služeb zákazníkům a snadnosti používání stránek poskytovatele.

Další informace

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.