Mapa

Lety Wizz Air

Wizz Air je maďarská společnost, jejíž první let proběhl v roce 2004 z Katovic. Od té doby se firma velmi rozrostla a stala se největší nízkonákladovou společností ve Střední a Východní Evropě. Dnes nabízí více než 500 tras z 27 základen. Hlavní sídlo je v Budapešti, odkud se dají také sehnat velmi levné lety po celé Evropě. Linky Wizz Air odlétají také z Prahy. V roce 2016 Wizz Air přepravil 23 milionů pasažerů, což představovalo nárůst téměř 20 % oproti předchozímu roku. Nabídka letů nezahrnuje jen evropská letiště. Wizz Air směřuje své lety také do Asie. Společnost se neustále snaží rozšiřovat síť destinací s cílem nabídnout nízkonákladovou přepravu.

Proč letět s Wizz Air

Odbavení

Online odbavení a odbavení pomocí aplikace v mobilním telefonu je zdarma. Musíte ho provést nejpozději 3 hodiny před vaším letem. Letenku si musíte vytisknout sami. Za check-in na letišti zaplatíte 30EUR. U krátkých letů odbavení začíná 2 hodiny před letem a končí 40 minut před odletem.

Zavazadla

Do kabiny letadla si můžete vzít zdarma jedno příruční zavazadlo s rozměry 55x40x23cm o max. hmotnosti 10kg. Odbavit si lze až 6ks zavazadel, z nichž každé musí vážit do 32kg. Zapsané zavazadlo není v ceně. Můžete si zakoupit zavazadlo s 20 nebo 32kg. Cena závisí na destinaci letu a typu sezóny. Výhodnější ceny získáte při rezervaci online. Rozměry nesmí přesáhnout 149x119x171cm. K výpočtu ceny můžete využít kalkulačku poplatků za zavazadla na stránkách www.wizzair.com. Zvláštní poplatky jsou účtovány za sportovní vybavení, kola a hudební nástroje. Předměty zakoupené v duty free obchodě si vzít na palubu letadla můžete bezplatně.

Sedadla

Během online rezervace sedadla si můžete vybrat své sedadlo za poplatek. Pokud si sedadlo nezvolíte, bude vám přiřazeno automaticky zdarma. Pokud se rozhodnete změnit sedadlo po rezervaci, můžete tak učinit nejpozději 3 hodiny před vaším plánovaným odletem. S Premium sedadlem získáte více místa na nohy. Se službou WIZZ Go a WIZZ Plus si můžete sedadlo v letadle vybrat zdarma.

Rezervační poplatky

Při rezervaci letu Wizz Air přes internetové stránky, call centrum nebo přes mobilní aplikaci je vám účtován jednotný poplatek 8EUR. Za změnu letenky je účtován poplatek 30-40EUR a rozdíl v tarifu. Extra poplatky jsou účtovány např. za dítě a dětské vybavení.

Služby na palubě

Společnost nabízí na palubě službu Wizz Café, v rámci které dostanou cestující horké nápoje a základní pochutiny, jako jsou koblihy, sendviče, čokolády, džusy, čaj či káva. Na všech trasách jsou přijímány eura a libry. Na linkách z Maďarska nebo Polska můžete platit také místní měnou.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.