Mapa

Lety Norwegian

Společnost Norwegian Air Shuttle, nebo též Norwegian, je norská nízkorozpočtová společnost, která v posledních letech zaznamenala velký růst. Vypracovala se již na třetí největší nízkonákladovou společnost v Evropě a největší aerolinii ve Skandinávii. Svou největší leteckou základnu má na letišti v Oslu. Další významné základny má např. ve Španělsku, Itálii, Švédsku nebo New Yorku. Společnost má také tři sesterské aerolinie Norwegian Long Haul, Norwegian Air International a Norwegian UK. Z Prahy létá Norwegian Air Shuttle do Norska, Švédska, Finska a Dánska. Právě mezi těmito zeměmi zajišťuje Norwegian nejvíce letů. Mnoho dalších letů směřuje také na Kanárské ostrovy nebo do Středozemí. V roce 2016 přepravila společnost 30 milionů cestujících.

Proč letět s Norwegian

Odbavení

Přestože se jedná o nízkonákladovou společnost, odbavení na letišti u přepážky je nabízeno bezplatně. Můžete také využít připravené kiosky. Pokud chcete provést svůj check-in doma, připojte se k internetu na stránku společnosti nebo si stáhněte mobilní aplikaci do svého telefonu. Kód letenky stačí poté ukázat přímo z mobilu nebo tabletu. Pokud nemáte k odbavení žádná zavazadla, můžete se vydat přímo k bezpečnostní proceduře.

Zavazadla

Na palubu letadla si s sebou můžete vzít dvě příruční zavazadla. Jejich rozměry nesmí překročit 55x40x23cm a 25x33x20cm. Součet hmotností obou zavazadel pak musí být do 10kg. V ceně vyšších cestovních tříd máte k dispozici také odbavené zavazadlo do 20kg. K nižším tarifům si samozřejmě můžete zavazadlo dokoupit např. online. Jeho cena závisí na destinaci a pohybuje se od 10-50EUR. Sportovní vybavení, jako jsou lyže nebo snowboard, je přepravováno za poplatek kolem 35EUR.

Sedadla

V nejnižší cestovní skupině LowFare si musíte za výběr sedadla v letadle připlatit. Jedná se o poplatek 7-16GBP u kratších letů a 25GBP u dálkových mezinárodních letů. U ostatních cenových tarifů je rezervace sedadla zahrnuta v ceně letenky. Při speciálních požadavcích, jako je např. rezervace extra zavazadla nebo žádost o více prostoru při cestování s dítětem, kontaktujte call centrum společnosti.

Rezervační poplatky

Při rezervaci online není účtován žádný poplatek. Pokud však provedete rezervaci telefonicky nebo na letišti, bude vám účtován poplatek ve výši 20GBP. Při změně letenky u tříd LowFare, LowFare+ a Premium, zaplatíte 50GBP a rozdíl v ceně letenek. To platí pro kratší lety. U dálkových letů zaplatíte 90GBP a rozdíl v ceně.

Služby na palubě

Za občerstvení si na palubě Norwegian letadel budete muset připlatit. Na všech letech je k dispozici drobné občerstvení typu sendvič. U dálkových letů si musíte teplé jídlo objednat předem. Cena tohoto jídla je 25GBP. Na linkách z USA nebo Karibiku je k dispozici internetové připojení pomocí wifi.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.