Mapa

Lety SAS

Scandinavian Airlines vystupuje pod zkratkou SAS a je druhým největším leteckým dopravcem ve Skandinávii. Jedná se o společnou národní linku Norska, Švédska a Dánska. Své základny má na letištích v Oslu, Stockholmu (Arlanda) a Kodani. Sídlo společnosti je ve Švédsku. Aerolinie funguje od roku 1946, kdy vznikla sloučením národních dopravců skandinávských zemí. SAS létá celkem do cca 120 destinací. Specializuje se na lety na severu Evropy a také na lety do Ameriky. SAS je zakládajícím členem největší letecké aliance světa Star Alliance. V roce 2017 oznámila firma vytvoření nové aerolinie Scandinavian Airlines Ireland, která by měla létat z letiště Heathrow a z letiště Malaga.

Proč letět se společností SAS

Odbavení

Odbavení na letišti i online je u společnosti SAS zdarma. Check-in na přepážkách letiště začíná zpravidla 2 hodiny před letem a končí 40 minut před letem. Online check-in se otevírá 22 hodin před časem odletu. Z pohodlí domova se můžete přihlásit k vaší rezervaci na internetových stránkách SAS, učinit check-in a vytisknout si letenku. Pokud nemáte žádné zavazadlo k odbavení do zavazadlového prostoru, přistupte na letišti přímo k bezpečnostní prohlídce. Další možností check-inu je využití mobilní aplikace SAS. V tomto případě na letišti ukážete kód letenky přímo ve vašem mobilním zařízení.

Zavazadla

Na palubu letadla si smíte zdarma vzít jeden kus příručního zavazadla o rozměrech 55x40x23cm a hmotnosti 8kg. Je tolerován také jeden další osobní předmět typu kabelka, notebook nebo fotoaparát. Podobně jako další aerolinie, i SAS zavedl nízkorozpočtový tarif Go Light, v rámci kterého nemáte v ceně letenky zahrnuto zapsané zavazadlo. Na dálkových linkách a v ostatních cestovních třídách však máte zdarma dopravu zavazadla do 23kg. Pokud cestujete se sportovním vybavením, lze si ho odbavit bezplatně místo zapsaného zavazadla.

Sedadla

Sedadla si můžete vybrat zdarma v momentě online check-inu, který začíná 22 hodin před odletem. Pokud byste si chtěli oblíbené místo zarezervovat déle dopředu, budete si muset připlatit stejně jako za sedadla s extra prostorem na nohy. Tato místa jsou umístěna v přední části letadla a také u evakuační řady.

Rezervační poplatky

Při platbě kartou online vám nejsou účtovány žádné poplatky. Změna letenky vás bude stát cca 300-350USD v každém směru. Budete muset doplatit také rozdíl v ceně letenek. Změna jména cestujícího je levnější a stojí 80-100USD.

Služby na palubě

Na krátkých letech po Evropě dostanete pouze vodu, čaj nebo kávu. Občerstvení na letu delším než 2 hodiny může být objednáno předem. Na palubě letadla je možné platit pouze kreditní kartou. U dálkových letů mají všichni cestující nárok na teplé jídlo a také studené a teplé nápoje. Palubní zábava je na dlouhých letech zdarma. Na výběr máte hudbu, hry nebo filmy.

SAS

4,0/5
Na základě 2921 hodnocení

Hodnotíme poskytovatele na základě zpětné vazby uživatelů týkající se: spolehlivosti cen, poplatků, služeb zákazníkům a snadnosti používání stránek poskytovatele.

Další informace

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.