Mapa

Lety TAP Portugal

Společnost TAP Portugal (Transportes Aéreos Portugueses) je portugalská národní aerolinie se sídlem v Lisabonu. Od roku 2005 je členem Star Alliance. TAP Portugal létá celkem do 76 destinací. Jeho lety míří nejen do Evropy, ale také do Afriky a Ameriky. Mnoho levných letů nabízí do Brazílie, která je bývalou portugalskou kolonií. Zajišťuje také lety na Madeiru a Azorské ostrovy. Společnost zřídila regionální aerolinii TAP Express, které létá do cca 20 destinací. Součástí firmy je také nákladní linka TAP Cargo. Portugalská aerolinie zajišťuje od roku 2004 pravidelné spoje z Lisabonu do Prahy. V letní sezóně je její frekvence letů na této trase až 10 týdně.

Proč letět se společností TAP Portugal

Odbavení

Check-in na letišti je pro cestující TAP Portugal bezplatný. Začíná 2-3 hodiny před letem dle typu destinace a končí 30-60 minut před časem odletu. Letenky si můžete vytisknout také v kiosku na letišti. Online odbavení se otevírá 36 hodin před odletem letadla. Palubní vstupenku si můžete vytisknout také doma nebo si jí zaslat v elektronické podobě do mobilního telefonu či tabletu. Pro odbavení lze využít také mobilní aplikaci Tap Air App.

Zavazadla

Na palubu letadla je vám dovoleno vstoupit zdarma s jedním kusem příručního zavazadla o rozměrech 55x40x20cm a celkové hmotnosti 8kg. Bezplatně si s sebou můžete vzít také druhé menší zavazadlo o rozměrech 40x30x15cm. Máte-li zakoupenou nejnižší cestovní třídu Discount, budete si muset za zapsané zavazadlo připlatit. Cena je 45EUR při jednosměrném dálkovém letu. V Evropě vás odbavené zavazadlo bude stát 20EUR. Zavazadla si v případě potřeby vždy dokupte online. Získáte tak levnější ceny. Od tarifu Basic, je již zavazadlo součástí letenky.

Sedadla

Sedadlo v letadle si lze vybrat za poplatek 10-15EUR při letech v Evropě a 25EUR při delších letech. Sedadla s extra místem na nohy vás budou stát 20-25EUR a 65EUR u dálkových letů. Pokud si své sedadlo nezarezervujete dopředu, bude vám zdarma přiděleno náhodně systémem.

Rezervační poplatky

Za letenku při platbě online neplatíte. Poplatky jsou účtovány pouze v případě telefonické platby nebo platby na pobočce na letišti. Letenky je možné zrušit bezplatně do 24 hodin po provedení platby. Musí se však jednat min. o 7 denní rezervu před plánovaným letem. Tato služba vám dává jednodenní možnost bezplatného rozhodování.

Služby na palubě

Společnost TAP Portugal nabízí zdarma občerstvení všem cestujícím na všech typech letů. U kratších letů vám je bezplatně dána bageta a nápoj. U delších letů dostanete teplé jídlo. Zabavit se můžete poslechem hudby nebo přehráním filmů na obrazovce před vámi. Na hlavní základně společnosti v portugalském Lisabonu si můžete za 15EUR zakoupit také vstup do VIP salónku a využít tak připravené sprchy a občerstvení.

TAP Air Portugal

4,5/5
Na základě 9553 hodnocení

Hodnotíme poskytovatele na základě zpětné vazby uživatelů týkající se: spolehlivosti cen, poplatků, služeb zákazníkům a snadnosti používání stránek poskytovatele.

Další informace

Proč letět se společností TAP Portugal

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.