Mapa

Lety Volaris

Volaris je mexická nízkonákladová společnost se sídlem v Santa Fe. Své základny má ve městech Guadalajara, Mexico City a Tijuana. Po společnosti Aeroméxico je Volaris druhou největší aerolinií v Mexiku. Specializuje se zejména na lety do Cancúnu a také Los Angeles v USA. V Mexiku přepraví ze všech společností největší procento cestujících. První let proběhl v roce 2006 mezi Tolucou a Tijuanou. Zpočátku Volaris nelétala do hlavního města Mexico City z důvodu vysokých letištních poplatků. V roce 2016 vznikla dceřiná společnost Volaris Costa Rica se zaměřením na tuto středoamerickou zemi. Volaris nabízí pravidelné 70% slevy na všechny lety během svého březnového výročí založení firmy.

Proč letět s Volaris

Odbavení

Chcete-li se vyhnout frontám na letišti, odbavte se sami z pohodlí vašeho domova. Check-in lze provést na internetových stránkách aerolinie. S vytištěnou letenkou můžete pokračovat přímo k bezpečnostní kontrole. Další možností je stáhnout si do mobilního telefonu nebo tabletu aplikaci Volaris. Kromě snadného rezervování letenek a rychlého check-inu, získáte také aktuální informace o změnách letu a také slevy na další lety. Aplikace je dostupná pro iOS i Android.

Zavazadla

Listopadu 2017 došlo ke změně přepravních podmínek, a proto si před cestou dobře ověřte informace. Na palubu letadel Volaris si můžete nyní vzít 2 kusy příručních zavazadel. Každé ze zavazadel musí splňovat povolené rozměry 57x40x33cm. Celková váha kabinových zavazadel musí být do 10kg. Součástí tohoto limitu je vše, co si na palubu vezmete. Do celkové váhy se tak počítá i vaše kabelka, fotoaparát, notebook apod. V tarifech Clean Base Fare a v.club Fare nemáte v ceně letenky zahrnuto zapsané zavazadlo. Velké zavazadlo je zdarma k dispozici v tarifu Regular. Zavazadla si vždy můžete přikoupit online na stránkách společnosti Volaris. U mezinárodních letů je cena 25kg zapsaného zavazadla přibližně 25USD za jednosměrný let.

Sedadla

Vaše oblíbená sedadla si můžete v letadle rezervovat za poplatek. V případě, že si sedadlo nekoupíte, bude vám automaticky přiděleno během check-inu. Kromě standardního preferovaného sedadla si lze zvolit také sedadlo s větším prostorem na nohy. Toto sedadlo je však dražší. Prioritní check-in s možností výběru místa stojí u mezinárodních letů 16USD. Tato služba se dá zakoupit v okamžiku nákupu letenky.

Rezervační poplatky

Změna itineráře letu více než 24 hodin před letem je zpoplatněna částkou 74USD u mezinárodních letů. Změna 24 hodin před odletem vás bude stát 100USD. Pokud je váš nový let dražší, budete muset rozdíl v cenách letenek doplatit.

Služby na palubě

Občerstvení není na žádném z letů společnosti Volaris dostupné zdarma. Na palubě si můžete jídlo a nápoje zakoupit platební kartou nebo pomocí mexických pesos. V menu objevíte sendviče i tradiční Nachos se sýrem s pálivou omáčkou. K dispozici vám je Volaris TV a rádio.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.