Mapa

Levné letenky do Bangkoku

OBJEVTE BANGKOK

Hlavní město Thajska Bangkok reprezentuje vše, co se nám vybaví při slově světová metropole. Údajně se jedná o nejhlučnější město světa, místní mu však přezdívají Benátky východu. I vy se můžete na vlastní oči přesvědčit, jak takové velkoměsto paradoxů vypadá, letenky do Bangoku jsou totiž poslední dobou opravdu výhodné!

Letiště v Bangkoku

V blízkosti města se nacházejí hned dvě letiště. První z nich nese oficiální název Mezinárodní letiště Bangkok – Suvarnabhumi a na mapě ho nalezneme přibližně 30 km východně od středu Bangkoku. V překladu jeho název znamená Zlatá země. Pokud zmiňovanou leteckou křižovatku místo využíváme pouze pro tranzit, mezi terminály nás přepraví bezplatný kyvadlový autobus (shuttle bus). Pro dopravu z letiště do města lze zvolit nadzemní rychlodráhu, tzv. City Line. Cena jízdného se pohybuje podle délky jízdy od 15 do 45 THB. Další možnost představuje Express Link, který vás za přibližně 150 THB přepraví do centra Bangkoku za 15 minut. Pro odlehčení přepravní kapacity se bývalé hlavní letiště Don Muang v současnosti využívá pro vnitrostátní lety.

Doprava v Bangkoku

Nejlidnatější město země se snaží svoji dopravní situaci řešit budováním rozsáhlé rychlostní sítě. Mezi nejběžnější dopravní prostředky zde však stále řadíme autobusy, tuk-tuky a taxíky včetně lodních. Pokud se chcete v městě pohybovat po vlastní ose, neváhejte využít možnosti pronájmu auta.

Lodní taxi zůstává oblíbeným způsobem pro poznávání Bangkoku. Jízdné vás přitom nepřijde ve srovnání s autobusy nijak dráže. Cena jedné jízdy se pohybuje v tarifu od 10 do 20 TBH. Lodě tvoří páteř dopravy kolem řeky Chao Praya.

Další zvláštností města jsou právě tuk-tuky, které zprostředkují vyhlášený ruch asijské metropole. Jezdívá se za předem domluvenou cenu, o které se většinou smlouvá.

Pro milovníky poněkud modernějších druhů dopravy město nabízí nadzemní dráhu BTS Skytrain, která je v něm v provozu od roku 1999. Nabízí rychlé, čisté a klimatizované vagony. Dráha však neobsluhuje úplně celé město. Jízdné na den vás přijde na 160 THB.

Co navštívit v Bangkoku

Bangkok vám nabízí velké možnosti, ať již cestujete s jakýmkoliv cílem. Na své si zde přijdou kovaní milovníci historie, ale i výletníci, kteří přijeli obdivovat přírodní krásy Thajska. Velmi populárním místem se s časem stala Čínská čtvrť, kde na vás dýchne pravá nefalšovaná jihovýchodní Asie. Jedná se o tržiště, kde najdete snad vše, na co si smrtelník vzpomene, od koření po vonné tyčinky. Mezi turisty je oblíbená i ulice Patpong, místo lásky plné erotických barů. Kdo vyhledává poněkud klidnější způsob poznávání města, může vyrazit do jednoho ze 300 klášterů. Mezi nejnavštěvovanější řadíme Wat Pho, Wat Traimit, Wat Arun a Wat Phra Kaeo. Poslední zmíněný sousedí s Královským palácem a je největším chrámem města.Ubytování v Bangkoku

V Bangkoku se vyskytují opravdové perly hotelnictví jako The Oriental, často vyhledávaný filmovými hvězdami, politiky, sportovci či nejbohatšími osobami světa. Mezi další skvosty patří futuristický Baiyoke Sky, Grand Hyatt Erawan Hotel s rozsáhlou sbírkou thajského umění či bangkokský Hilton. Pokud však cestujete spíše v baťůžkářském stylu, doporučujeme ubytování poblíž oblíbené ulice Khao San Road. Zde najdete množství cenově přívětivých hotelů a hostelů. Zároveň budete ubytování v blízkosti mnohých turistických pozoruhodností. Zarezervujte si pro sebe nejlepší ubytování se Skyscanner hotely.Kuchyň v Bangkoku

Thajská kuchyně se mezi gurmány oprávněně těší celosvětové popularitě. Ať už si místní speciality dopřejete ve vyhlášené restauraci, nebo na trhu, chuťové buňky jistě nezklamete. Možná je však trochu překvapíte, jelikož kuchaři zde s pikantním kořením rozhodně nešetří. Základ většiny chodů tvoří rýže a různé její variace s rybami, dary moře a v neposledním řadě s kuřecím a vepřovým masem. Našinci mohou znát pokrmy jako Pad Thai a Tom Yum Goong, které si díky asijským restauracím našly místo i na našich stolech. Za vyzkoušení stojí ale i místní pálenka, která svou nasládlou chutí připomíná rum.

Je toho zde k vidění víc než dost, neváhejte a zarezervujte si s námi své letenky do Bangkoku!

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Bangkok

Často kladené otázky

V destinaci Bangkok jsou 2 letiště: Bangkok Suvarnabhumi a Bangkok Don Meung.
Letecké společnosti Gulf Air, Oman Air, Batik Air, Bangkok Airways, Scoot, Norwegian, GoAir a Thai VietJet Air létají přímo do destinace Bangkok.
Nejlevnější měsíc pro let do destinace Bangkok je únor.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.