Mapa

Levné letenky Dominikánská republika

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Dominikánská republika - exotická dovolená v Karibiku

Vypravte se na dovolenou za teplem do tropického ráje v Dominikánské republice! Těšit se můžete na nádherné pláže, potápění, horské stezky i veselé ostrovany.

Co vidět v Dominikánské republice?

Po příletu do Dominikánské republiky vás možná překvapí její hornatý povrch. Příznivci turistiky se mohou vypravit k nejvyšší hoře Pico Duarte, která se tyčí do výšky přes 3 tisíce metrů. Na vrchol hory vede pěkná turistická stezka. Odměnou za vaši námahu vám bude úchvatný výhled na okolní pohoří. Na ostrově objevíte také největší karibské jezero Lago Enriquillo, kde jsou často k vidění krokodýli. Prohlídku jezera si můžete domluvit na lodi. Největším lákadlem jsou však sněhobílé pláže, azurová voda Karibského moře a sklánějící se palmy. Udělejte si výlet na krásnou pláž Cayo Levantado v zálivu Samaná. U plážového letoviska Punta Cana zase objevíte vyhlášenou dlouhou pláž Bavaro. Na ostrově si přijdou na své milovníci potápění, windsurfingu i kitesurfingu. Pokud se do Dominikánské republiky vydáte na přelomu února a března, budete svědky krásných karnevalových průvodů. Dominikánská republika je právem jedním z nejoblíbenějších karibských ostrovů.

Podívejte se na Exotické destinace pro vaši dovolenou.

Kdy cestovat?

Tropické klima na vás čeká během celého roku. V létě bývá velké horko a vlhko s teplotami kolem 35 stupňů. V zimním období jsou teploty o několik stupňů nižší. Dominikánská republika zažívá dvě období dešťů v měsících od května do června a od září do listopadu. Podobně jako na ostatních karibských ostrovech, můžete být v tomto čase svědkem tropické bouře nebo hurikánu.

Dominikánská republiky - letenky

Jak koupit letenky Dominikánská republika-Praha? Na ostrově najdete tři hlavní letiště: Santiago, Santo Domingo a Punta Cana. Z Letiště Václava Havla v Praze se do prázdninového letoviska Punta Cana dopravíte s jedním mezipřistáním v Paříži s leteckou společností Air France. Let se zastávkou ve Frankfurtu nabízí německá společnost Condor. Lety se dvěma přestupy ve Frankfurtu a Torontu seženete u společnosti Air Canada. Tato cesta je levnější. V Torontu však budete muset déle čekat.

Do hlavního města Santo Dominga si vyhledáte lety s přestupem v New Yorku se společností Delta Airlines.

Přímé lety ze Santo Dominga do Port-au-Prince na sousedním Haiti obstarává společnost Sunrise Airways.

Doprava a ubytování

Dopravu na ostrově zajišťuje několik autobusových společností. Alternativně lze využít také minibusy guaguas nebo osobní auta carros públicos. Nechybí ani klasické taxíky. Významnou součást přepravy tvoří také lodě a vnitrostátní lety. Chcete-li se po ostrově pohybovat sami, půjčte si auto. Přímo na letišti jsou přítomni zástupci autopůjčoven.

Gastronomie

V dominikánské kuchyni se mísí africké, španělské i indiánské vlivy. Základem pokrmů jsou fazole, rýže, smažené banány a různá koření. Národním jídlem je la bandera dominicana. Tento pokrm tvoří dušené hovězí maso, červené fazole a rýže. V bezmasé variantě se přidávají brambory i vejce. Ke snídani se často připravuje mangú, což je pyré ze zelených banánů s cibulí, šunkou a sýrem. Jedí se také ryby, sladké brambory a taro s kokosovým mlékem. Na ostrově vám nebude chybět čerstvé tropické ovoce. Národním nápojem je dominikánský rum, který je součástí nejrůznějších koktejlů. Často se pije i samotný nebo jen s citrónovou šťávou.

Závěrečné tipy

Pro vstup na území Dominikánské republiky nebudete potřebovat vízum. Stačí vám pouze platný cestovní pas a turistická karta na 30 dnů, kterou si zakoupíte po příletu na letišti. Cena této karty je 10USD. Při odletu ze země se platí odletová daň 20USD. Úředním jazykem je španělština. V turistických oblastech se domluvíte i anglicky. Místní měnou je dominikánské peso. Peníze si vyměňujte pouze v oficiálních směnárnách nebo si je vyberte přímo z bankomatu. V turistických resortech lze zaplatit i americkými dolary nebo platební kartou. Bankomaty jsou k dispozici ve všech větších městech. Dominikánská republika se dělí o ostrov Hispaniola se sousedním Haiti. Podívejte se na výhodné letenky do Dominikánské republiky!

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.