Mapa

Levné letenky Finsko

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Poznejte Finsko!

Vydejte se do Finska a poznejte tak severskou kulturu a nedotčenou přírodu plnou jezer, řek a ostrovů. Za polárním kruhem máte velkou šanci spatřit divoká zvířata a polární záři!

Kam ve Finsku?

Hlavní město Helsinky krývá celou řadu historických památek. Zajděte se podívat na monumentální bílou katedrálu Tuomiokirko a nedalekou pevnost Suomenlinna. Desítky národních parků ukrývají spoustu krásných přírodních scenérií. Finsku se přezdívá země tisíců jezer. Nejblíže Helsinek naleznete Národní park Nuuksio. Své kouzlo mají i finské vesnice s dřevěnými kostely. Velkým zážitkem je cesta na sever země do Laponska. Toto území se nachází i ve Švédsku, Norsku a Rusku. Najdete tam původní kmeny Sámů, kteří žijí tradičním způsobem života a živí se lovem. V nádherné přírodě uvidíte tuleně i obrovská stáda sobů. Centrem k poznání dalekého severu vám bude zajímavé město Rovaniemi.

Podívejte se na Nejlepší místa na pozorování polární záře.

Kdy cestovat?

Víte, kdy si koupit letenky do Finska? Nejlepším obdobím pro cestu do Finska jsou letní měsíce od května do srpna. V tomto čase jsou nejvyšší teploty a na severu země je polární den. V červenci se tak nikdy nestmívá. Zima v Laponsku je opravdu dlouhá a mrazivá. Na jihu země jsou teploty příjemnější. Klima je zde ovlivněno teplým Golfským proudem a Baltským mořem.

Letenky Finsko

Přímé lety z Prahy do Helsinek nabízí letecké společnosti Finnair, ČSA a Norwegian. Přímé spojení trvá přibližně 2 hodiny. Do severnějšího Oulu vás s jedním přestupem v Helsinkách dopraví rovněž společnost Finnair. Chcete-li navštívit Laponsko, pak se vypravte se stejnou aerolinií do města Rovaniemi.

Doprava a ubytování

Dopravu ve Finsku zajišťují autobusy, vlaky i trajekty. Při delší vzdálenosti se vyplatí zakoupit vnitrostátní lety. Doprava ve Finsku je totiž velmi drahá. Chcete-li získat nezávislost, půjčte si vlastní auto. Dvoulůžkový pokoj v centru Helsinek si rezervujete od 1500Kč. Pokud si pronajmete automobil, můžete využívat též kempy.

Co ochutnat?

Základem finské kuchyně jsou ryby, ale i např. sobí maso, které skvěle doplňují brambory, houby a zelenina. Hodně se jedí polévky i kuličky z mletého masa. Oblíbené jsou též klobásy makkara. Ve Finsku jsou výborné mléčné výrobky i chléb. Prodej alkoholu je podobně jako ve Švédsku regulován státem. Přesto jsou zde alkoholické nápoje trochu dostupnější než v sousedních zemích.

Další tipy

Finsko je stejně jako Česká republika součástí Evropské unie i Schengenského prostoru. Vstup do země vám je proto umožněn s občanským průkazem. Platí se pomocí eur. Na většině míst je možné zaplatit platební kartou. Země je velmi vyspělá a ceny jsou vysoké. Ideální možností cestování je proto pronájem auta. Mluví se finštinou, která je překvapivě příbuzná s maďarštinou. Skyscanner vám zdarma pomůže vyhledat levné letenky Finsko-ČR.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.