Mapa

Levné letenky na letiště Florencie

Florencie

Bohatá historie, pohoda na pláži i vyhlášená italská kuchyně i pro nejnáročnější gurmány. To a mnohem více je Florencie. Neváhejte a navštivte toto jedinečné město v Toskánsku. Zarezervujte si své letenky do Florencie již nyní!

 

Letiště ve Florencii

Letiště Florencie Peretola, někdy známé pod jménem objevitele Ameriga Vespucciho, se nachází asi 5 km od centra města ve čtvrti Peretola. Jedná se o menší letiště, které nejrušnější provoz zažívá v letní sezóně. Míří sem lety především z blízkých letišť, kdy letová doba nepřesáhne 2 hodiny. Ročně zdejším terminálem projdou přibližně 2 milióny pasažérů.

Letiště má jeden terminál, který se přes noc zavírá, jeho otevírací doba je od 4:00 do 0:00. Provozní době odpovídá letový řád, letenky do Florencie na tyto hodiny nepořídíte.

 

V celém objektu můžete zdarma využívat připojení Wi-fi. Dále na letišti naleznete množství prodejen a obchodů včetně butiků s italskou módou. Cas strávený na letišti si můžete zpříjemnit také v některé z místních kaváren a restaurací. Za obdobným účelem vyhledejte salónek v prvním patře – Masaccio Lounge: za poplatek 30 € zde využijete všech jeho služeb.

 

Cesta z letiště ve Florencii do centra města

Na trase mezi letištěm a centrem Florencie operují autobusy Volainbus. Vozy vyjíždějí dvakrát do hodiny. Jízdné vyjde na 6 €, lístky lze zakoupit přímo u řidiče a cesta do města trvá přibližně 15 minut. Linka má zastávky na autobusovém nádraží a také na hlavním vlakovém nádraží - Santa Maria di Novella.

 

Další variantou pro cestu do centra zůstávají auta taxislužby zastavující přímo před terminálem. Mají danou sazbu za cestu do středu Florencie, nehrozí tak žádné nepříjemné překvapení. I s nástupním poplatkem cena jízdné nepřesáhne 30 €, přičemž se pochopitelně odlišují v závislosti na denní době a sezóně.

 

Pokud preferujete cestovat po vlastní ose nebo poznávat i další okolí malebného Toskánska s nezaměnitelným krajinnou scenérií, doporučujeme zvážit možnost zapůjčení auta od Skyscanner.

 

Letenky z České republiky do Florencie

Českou republiku a Florencii v současné době nespojuje žádná přímá linka. Letenky do Florencie tak pořídíte s přestupem v některém z evropských měst (Londýn, Řím, Paříž nebo Düsseldorf). Běžně se cena zpátečních letenek pohybuje něco přes 5000 Kč, často však aerolinky do prodeje dávají i akční nabídky.

 

Ubytování ve Florencii

Jako turisticky žádaná lokalita může Florencie nabídnout velký výběr ubytovacích zařízení. Ve městě plného renesančního umění není nouze o přepych v podobě luxusních hotelů a rezidencí, ubytujete se zde i však s menším rozpočtem zejména v přátelských hostelech. Především čtvrť okolo Santa María Novelle kombinuje dostupnost památek s příjemnou cenou za ubytování. Vyberte si jeden ze Skyscanner hotelů pro zaručeně příjemný pobyt.

 

Neváhejte a vyhledejte si své letenky do Florencie již nyní!

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Florencie

Často kladené otázky

V destinaci Florencie je jedno letiště: Florencie.
Letecké společnosti Delta, KLM Cityhopper, KLM, Kenya Airways, GOL Linhas Aéreas, Air Malta, BA Cityflyer a Saudia létají přímo do destinace Florencie.
Nejlevnější měsíc pro let do destinace Florencie je březen.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.