Mapa

Levné letenky na letiště Madeira

Madeira

Návštěvníci, přijíždějící či lépe řečeno přilétávající na Madeiru v jakoukoli roční dobu, by měli procházet branou s nápisem „Vítejte v turistickém ráji!“. Ostrov, který je součástí Portugalska a je z něj stejně daleko do Evropy jako do Afriky, si obdobné pojmenování vskutku zaslouží. Bohužel dosud doplácí na to, že tak trochu stojí – byť nezaslouženě - ve stínu proslulých středomořských letovisek a Kanárských a Kapverdských ostrovů. Potěšitelné je, že mezi zájemci o pobyt na ostrově sopečného původu roste počet turistů z České republiky. Zařadit se mezi ně můžete i vy, stačí když si s námi najdete ty nejlepší letenky na Madeiru!

 

Letiště ve Funchalu

Přestože se jediné madeirské letiště jmenuje Funchal stejně jako hlavní město, je od něj vzdálené 23 kilometrů. Od většiny vzdušných přístavů se liší tím, že třetina přistávací dráhy leží na 180 mohutných železobetonových sloupech nad mořským útesem, aby všechny současné typy letadel mohly naprosto bezpečně usednout na zem: prodloužení dráhy hradila Evropská unie. A ještě něčím funchalské letiště vyniká. V roce 2016 bylo pojmenováno po špičkovém fotbalistovi Cristianu Ronaldovi, rodáku z Madeiry: ostatně jeden z nejlepších hráčů kopané v současnosti významně podporuje rozvoj ostrova nejen finančně.  Jedná se tak o jedno z mála letišť na světě, nesoucích jméno žijící osoby. Kromě linek, na něž musíte přestoupit na některém z velkých evropských letišť, míří na Madeiru v letní sezóně charterové lety i z Prahy s výhodnou cenou letenek.

 

Cesta z letiště na Madeiře

Pro dopravu z letiště podél pobřeží až do Funchalu máte hned několik možností. Využít můžete speciální autobusovou linku Aerobus: ta staví jednak přímo v centru města, jednak u proslavené pláže Formosa. Vyplatí se si pořídit zpáteční jízdenku za 8 eur. Autobusy linek 20, 23, 53, 113 a 208 jezdí od 4.15 do 1.00, a to v půlhodinových až hodinových intervalech a na jízdenku si připravte 3,35 eur. Společnost Flibco provozuje autobusový spoj, zastavující mj. u vybraných hotelů ve Funchalu. V tomto případě vás jednosměrná jízdenka vyjde na 9 eur.

 

Doprava na Madeiře

Tradiční dopravu po Kvetoucím ostrovu nebo Ostrovu věčného jara, jak se Madeiře oprávněně přezdívá, zajišťují meziměstské autobusy celkem čtyř společností.

Navíc ve Funchalu jezdí žluté či oranžové autobusy městské dopravy. Lístky si lze zakoupit buď předem ve stánku, nebo u řidiče: druhá možnost bývá dražší. Podle zón stojí jednosměrná jízdenka 1,1 – 1,9 eur. Pozor na to, že některé linky městské hromadné dopravy mohou mít stejná čísla jako výše uvedené zvláštní spoje na letiště. Je možné si zakoupit týdenní turistickou permanentku, která se vyplatí především, pokud ve Funchalu bydlíte. Stojí 14,96 eur a při její koupi se musíte prokázat cestovním pasem.

Chcete-li skutečně podrobně poznat celý ostrov, být pánem vlastního času, cestovat podle svých vlastních představ a navíc si užít řízení po vcelku dobrých, i když v horách se značně klikatících silnicích, uvítáte pronájem auta.

 

Ubytování na Madeiře

Na Madeiře najdou zájemci nejrůznější možnosti ubytování, od hotelových řetězců přes rodinné hotýlky a penziony až po priváty a ubytovny.  Proto doporučujeme si v klidu projít garantované nabídky, jako je  zde.

 

Co stojí na Madeiře za vidění

Turisté jezdí na Madeiru nejčastěji za přírodou. Ostrov se může pochlubit nádhernými údolími porostlými vegetací, ztuhlými lávovými poli, vavřínovými lesy, působivými útesy a po celá staletí budovanými závlahovými kanály (levádami). Známé je i tamější víno, kterému se říká jednoduše - madeira. Už se těšíte? Rezervujte si své letenky na Madeiru ještě dnes!

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Madeira

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.