Mapa

Nejnizší ceny letenek do města Frankfurt nad Mohanem

Informace jsou ověřené k červenci 2016

 

Jak najít nejlevnější let do Frankfurtu nad Mohanem

Ceny letenek z Česka jsou dražší v létě a v zimě, ideální cena je na podzim, kdy se průměr dostane pod 2000 korun. V některých dnech se dá sehnat i lístek za 1200 korun, jindy se zas (třeba v prosinci) těžko dostáváte pod 2,5 tisíce korun. Jde většinou o přímé lety na hlavní frankfurtské letiště, nepřímé jsou zpravidla dražší – a to se týká i letů na druhé letiště u města Hahn. Záleží, kdy si letenku zamluvíte. Na webu Skyscanneru si můžete při vyhledávání zadat „nejlevnější měsíc“ a pomocí grafu porovnat ceny. K časování registrace pomůže tento manuál.

 

Kdy nejlépe zarezervovat lety do Frankfurtu

Letenku je ideální zarezervovat asi dva měsíce dopředu, abyste ušetřili. Napoví vám seznam nejvhodnějších časů rezervací do známých destinací. Na webu Skyscanneru si lze nastavit upozornění na ceny, které vám zašle mail o pohybu cen.    

 

Letiště s přímými lety do Frankfurtu

Přímé spoje z Česka létají jen z Prahy, a to jen na hlavní frankfurtské letiště. Lze se tam dostat i z Brna, Ostravy a Karlových Varů, ale jen s přestupem v Mnichově či v Praze a letenka se nejméně dvakrát prodraží. Zde najdete podrobněji rozepsané lety z Prahy do Frankfurtu. Přímý let z Prahy trvá hodinu a čtvrt.

 

Které aerolinky létají do Frankfurtu

Přímé lety z České republiky do Frankfurtuzajišťují jen Lufthansa (i pod hlavičkou Brussels Airlines) a České aerolinie (i se stroji Smartwings nebo Air Berlin). Většinou najdete denně nejméně tři přímé spoje z Prahy na hlavní frankfurtské letiště. Nepřímé lety můžete absolvovat s velkými firmami jako Austrian Airlines (přes Vídeň), ale i nízkonákladovými jako Air Berlin. Na „poboční“ letiště Frankfurt-Hahn létají nepřímo mj. Ryanair přes Londýn.

 

Letiště ve Frankfurtu

K Frankfurtu patří dvě letiště. To hlavní s kódem FRA leží asi osm kilometrů od města a patří k největším vzdušným přístavům Evropy. To druhé se nachází asi 90 kilometrů na západ u městečka Hahn a má kód HHN.

 

Doprava z letiště

Hlavní letiště FRA leží u křížení dálnic A3 a A5. Pohodlně se na hlavní vlakové nádraží z letiště dostanete za 10 minut železnicí S-Bahn, linkami S8 a S9. Lístek vyjde na 110 korun. Na hlavní frankfurtské nádraží míří i autobusová linka 61. Lístek stojí 65 korun, celodenní jízdenka propojená s metrem 160 korun. Nabízí se i vozy z autopůjčoven, taxík jede do centra asi půl hodiny. Letiště u městečka Hahn leží poblíž silnice E42, po které se na východ přes silnice 61, 60 a 66 dostanete do Frankfurtu. Lze se tam dostat i autobusem směr Míšeň. 

 

Kdy do Frankfurtu vyrazit

Město má i díky svému administrativnímu centru s mrakodrapy přezdívku „německý New York“. Doba vašeho příjezdu závisí i na tom, na který veletrh se chcete podívat, nebo zda dáte přednost vánočním trhům. Nákupy a návštěvu kulturních památek můžete uskutečnit kdykoli během roku.

 

Jaké je veFrankfurtupočasí

Počasí ve Frankfurtu se velmi podobá tomu českému. V zimě rtuť teploměru občas v noci padá i k minus pěti stupňům, v létě naopak šplhá i přes 25 °C. Srážky nemají během roku velké výkyvy, o něco víc stejně jako v Česku prší v červenci.

 

Co stojí veFrankfurtuza návštěvu

Veletržní multikulturní město vás láká jak na mrakodrapovou siluetu Skyline, tak na malebné hrázděné domky v místech, kde kdysi byli voleni římští císaři. Muzejní míle vás zahltí kulturními institucemi. Odpočinout si můžete v tradiční taverně s jablečným vínem. Po nákupech ve vyhlášeném supermoderním centru Les Facettes přijde vhod botanická zahrada s více než třemi tisíci druhy rostlin. Skyscanner poradí s výběrem nejlepších turistických cílů.

 

Další informace o Frankfurtu

Památky a turistické cíle: náměstí Römerberg s „císařskou“ radnicí, „červený“ kostel sv. Mikuláše, rodný dům J. W. Goetheho, Palmengarten, nejvýše položená restaurace Main Tower

 

Kulturní zážitky: Alte Oper, Städelův umělecký institut, Muzeum dějin sochařství, Etnologické muzeum, Německé architektonické muzeum, Německé muzeum filmu, supermoderní Hundertwasserova školka  

 

Nákupní zóny: nejstarší nákupní třída Hauptwache, nejfrekventovanější Zeil s centrem Les Facettes, nejluxusnější třída Goethestrasse

 

Kde nocovat: Skyscanner vám najde i hotel za 650 korun za noc.

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Frankfurt nad Mohanem

Často kladené otázky

V destinaci Frankfurt nad Mohanem jsou 2 letiště: Frankfurt nad Mohanem a Frankfurt-Hahn.
Letecké společnosti Gulf Air, Oman Air, GOL Linhas Aéreas, BA Cityflyer, Azul Airlines, Azerbaijan Airlines, Avies a Thai Airways létají přímo do destinace Frankfurt nad Mohanem.
Nejlevnější měsíc pro let do destinace Frankfurt nad Mohanem je březen.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.