Mapa

Nejnizší ceny letenek do města Hamburk

Informace jsou ověřené k červenci 2016

 

Jak najít nejlevnější let do Hamburku

Hamburk pro Čechy po staletí znamenal spojení s mořem. Ceny letenek z Česka se v letní sezóně pohybují od tisíce do tří tisíc korun, průměr je 2100 korun. V některých podzimních dnech se dostanete i na 800 korun, v prosinci se ceny opět vrací nad tisícovku. Vždy jde o přímý let, ale pod 1000 korun se lze někdy dostat i s některými nepřímými spoji. Záleží, kdy si letenku zamluvíte. Na webu Skyscanneru si můžete při vyhledávání zadat „nejlevnější měsíc“ a pomocí grafu porovnat ceny během roku. K časování registrace pomůže tento manuál.

 

Kdy nejlépe zarezervovat lety do Hamburku

Letenku je ideální zarezervovat asi tři měsíce dopředu, abyste co nejvíc ušetřili. Může vám napovědět seznam nejvhodnějších časů rezervací do známých destinací. Na webu Skyscanneru si lze nastavit upozornění na ceny, které vám zašle mail o pohybu cen.    

 

Letiště s přímými lety do Hamburku

Z Česka do německého přístavu létají přímé spoje jen z Prahy. Z Brna a Ostravy to lze jen s přestupem v Mnichově či v Praze a letenka se výrazně prodražuje.  Zde najdete podrobněji rozepsané lety z Prahy do Hamburku. Přímý let z Prahy trvá od hodiny do hodiny a půl. S mezipřistáním se těžko vejdete pod čtyři hodiny a většinou je to i dražší.

 

Které aerolinky létají do Hamburku

Přímé lety z České republiky do Hamburku zajišťují Eurowings a České aerolinie (někdy se stroji Smartwings nebo Air Berlin). Většinou po celý rok nabízejí z Prahy nejméně jeden přímý spoj denně, v letní sezóně často i dva. Nepřímé lety můžete absolvovat s velkými společnostmi typu Lufthansa (přes Mnichov) či KLM (přes Amsterodam) i nízkonákladovými Germanwings či Air Berlin.

 

Letiště v Hamburku

Německý Hamburk má hlavní mezinárodní letiště (HAM) asi sedm kilometrů od centra. Kousek dál, 50 kilometrů od Hamburku, ještě leží letiště Lübeck. Jenže to od dubna 2016 neprovozuje žádné běžné ani charterové lety, takže se na něj už letecky nedostanete.

 

Doprava z letiště

Letiště v Hamburku leží u autostrády 433, která se po pěti kilometrech napojuje na dálnici A7. Za 25 minut se na hlavní vlakové nádraží v Hamburku dostanete vlakem S-Bahn, který trasu S1 jezdí každých 10 minut. Na stanici Ohlsdorf můžete přestoupit na metro – U-Bahn. Do Ohlsdorfu jezdí i kyvadlový bus 110. Do centra můžete využít i busy HVV číslo 292, 274, 26 či noční linku 606. Lístek na vlak i bus vyjde na 75 korun. Z busů ještě co čtvrthodinu jezdí na vlakové nádraží Airport Express. Taxíky stojí asi 600 korun. Autopůjčovny pak najdete v přízemí terminálu 2.

 

Kdy do Hamburku vyrazit

Turisty neprávem opomíjený přístav lze navštívit v kteroukoli roční dobu. Pokud chcete raději procházet rozsáhlými parky, mosty a přístavními čtvrtěmi, je lepší letní sezóna. Stejně tak na koupání v Severním moři. Ale pokud míříte do galerií, kostelů a muzeí anebo na trhy a nákupy, můžete přijet i v zimě.

 

Jaké je v Hamburku počasí

Počasí v Hamburku se podobá tomu českému, je ale víc přímořské. To znamená vyšší teploty v zimě, kdy rtuť málokdy spadá pod nulu, a menší teploty v létě, kdy teploměr šplhá k 25 stupňům. Srážky jsou díky moři celoročně četnější, nejvíc prší v zimě a na jaře.

 

Co stojí v Hamburku za návštěvu

Se Skyscannerem můžete v Hamburku poznávat četné parky, kanály a památky. Můžete si půjčit kolo, surfovat po vodních plochách nebo se pokochat historickými pamětihodnostmi v centru s hrázděnými domy. Můžete pozorovat i dění v proslulých přístavních čtvrtích, zážitkem je zejména rybí trh.

 

Další informace o Hamburku

Památky a turistické cíle: jezero Alster, přístavní čtvrť St. Pauli s „hříšnou“ třídou Repperbahn, Rybí trh (Fischmarkt), kostel sv. Michaela, skladiště Speicherstadt (doky), expresionistický Chilehaus, muzeum lodí Rickmer Rickmers,ostrov Neuwerk s majákem

 

Nákupy, zábava, atrakce: obchody na ulicích Jungfernstieg, Spitalerstrasse a Mönckebergstrasse, muzeum vláčků Miniatur Wunderland, nákupní centra Gänsemarkt, ponorka U-434 v dokách, hrad hrůzy Dungeon, zoo Hagenbeck

 

Kde nocovat: Skyscanner vám porovná ceny hotelů v Hamburku. V německém přístavu také není problém přenocovat v hausbótu na lodi. 

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Hamburk

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.